Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 18-08-12, 16:10   #1
ενυδρειο 20λτ, αρχαριος
asotos-ios
Junior Member
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
asotos-ios Ο χρήστης asotos-ios δεν είναι συνδεδεμένος 18-08-12, 16:10
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπέρα και από μένα.
Έχω ένα ενυδρειο 20lt,το οποίο το είχα δουλέψει παλιότερα κάνοντας τραγικά λάθη σύμφωνα με τα όσα διάβασα εδώ.ξέρω ότι είναι μικρό αλλά δεν έχω χώρο για μεγαλύτερο. Έχω αποφασίσει να βάλω μόνο φυτά και έναν Μονομάχο. Θα μου άρεσε να έχω ένα ενυδρειο κατάφυτο αν γίνεται. Το ενυδρειο αυτή τη στιγμή είναι άδειο, δεν έχει νερό. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω τους πιο έμπειρους τα εξής:
1) ποσά φυτά μπορώ να βάλω? Μπορείτε να μου προτείνεται μερικά που να είναι σχετικά εύκολα?
2) έχω πάρει ήδη υπόστρωμα που μου είπαν ότι θα βοηθήσει τα φυτά που θα βάλω. Ισχύει?θα πρέπει να Ρίχνω και υγρό λίπασμα η αρκεί το υπόστρωμα?
3) έχω δύο λάμπες, τις είχα πάρει πριν τρεια χρονια και λειτούργησαν περίπου δύο χρόνια. Να πάρω καινούργιες?
4) Αν βάλω το υπόστρωμα πρέπει οπωσδήποτε να βάλω φυτά Γρηγόρης ανάπτυξης ώστε να μην αναπτυχθεί άλγη? Νομίζω πάντως ότι για τόσο μικρό ενυδρειο φυτά Γρηγόρης ανάπτυξης θα θέλουν συνέχεια κλάδεμα και δεν θα μπορΩ να τα προλαβαίνω.
σορυ αν σας έπραξα αλλΑ έχω πελαγοσει, δεκτή οποιαδήποτε συμβουλή ώστε να μην κάνω λάθη στο ξεκίνημα. Ευχαριστω εκ των πρωτερων
Εμφανίσεις: 3600
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01401 seconds with 12 queries