Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 24-09-11, 06:14
Το avatar του χρήστη aquahobby
aquahobby Ο χρήστης aquahobby δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-10-2010
Περιοχή: Mαρούσι
Μηνύματα: 481
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ippomas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου ειχα γραψη οτι πρεπει να προσεχης με την συμπεριφορα σου για να μην βρεθη το σκυλακι παλι στον δρομο. Μερικα πραγματα που λεμε εδω μεσα μπορει να ακουγονται σκληρα για μερικους αλλα και η αληθεια ειναι σκληρη.
Εδω με τα λεγομενα σου διαπιστωνουμε μια συμπεριφορα πολυ προχειρη, αφου πηρες το ζωο στο σπιτι σιγα σιγα το φορτωσες στην μανα σου. Λογικο ειναι να αντιδραση ασχετα με το αν ειναι φιλοζωη η γυναικα η οχι. Ενταξη το παραμελης με την δουλεια και το σχολειο που μας λες αλλα αυτο δεν ειναι λυση. Εχει φροντιδα το ζωο και σου τα γραψαν και οι προλαλησαντες, και θελει και να του βραζης και κανενα κοκαλο με ρυζακι οχι μονο ετοιμα, και χιλια δυο, και εχεις και το στρατιωτικο που δικαιως ξανα επαναστατη η μανα σου τι μπορουμε να κανουμε σε λαθος επιλογες. Να βρεις καποιον να το δωσης για να μην ξανακαταληξη στον δρομο η βρες τα με τον εαυτο σου και αναθεωρησε την συμπεριφορα σου για να δει η μανα σου οτι οντως το φροντιζης το ζωο και το θελεις, συνχρωνος δουλεψε το στο μυαλο σου για το διαστημα της θητειας σου.
καθολου προχειρη συμπεριφερα
το 90% της βολτας το κανει μαζι μου.
και ρυζι βραζω και προσεχω πολυ το θεμα με τη διατροφη του
το σκυλι δεν το εχω παρατησει απλα καποιεσ ωρες πρεπει να μεινει σπιτι μονο του.
στο μπαλκονι οταν το βγαζω γαβγιζει ολο και περισσοτερο οποτε αναγκαστικα θα μεινει μεσα.

θελει σκεψη οντως.ουτε θα το παρατησω ουτε τιποτα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikrosaquaristas Εμφάνιση μηνυμάτων
λόγο στρατού
και λόγο ότι το σκυλί μετά απο μιά ηλικία αλλάζει όλο και πιο δύσκολα χέρια
σκέψου σοβαρά τι θα κάνεις
Αισθανομαι σαν να εγκαταλειπω μια ψυχη,οτι την πουλαω παλι για την ανεση που ζητανε οι ανθρωποι στην περιπτωση μας η μανα μου
Αδικια για το ιδιο το ζωο γιατι εκει που νιωθει οτι βρηκε σπιτι παλι δεν ειναι αρεστος
περα απο ολα αυτα που με κανουν και θλιβομαι αποκομιζω και γω απειρα πραματα απο το ζωντανο οπως αγαπη,ενδιαφερον,γυρναω σπιτι και ξεχναω οποιοδηποτε προβλημα της ημερας γιατι στα ματια του βλεπω μια ψυχη που δινοντας του φαγητο,φροντιδα και αγαπη αυτο στο ανταποδιδει με πιστη και παλι με αγαπη


Απο την αλλη επειδη οπως ειπα συγκατοικω με την μανα μου δεν μπορω να την αγνοησω κιολας.δεν μπορω να τις φορτωσω αγχη οπως λεει ουτε να τις βαλω το μαχαιρι στο λαιμο.
και η αληθεια ειναι οτι ο καθενας εχει το δικαιωμα στο να θελει η μη ενα ζωο

ειμαι σε δυσκολη φαση και σορυ αν κουραζω αλλα μ εχει στεναχωρησει πολυ ολο αυτο
κοιταω ψαχνω εναλλακτικες,,να πεισω τη μανα μου αλλα για ενα ειμαι σιγουρος
ΟΤΙ ΕΣΤΩ και οικοιγενεια αλλη να του βρω για το σκυλι θα ειναι ενα σοκ!!
για τους φιλοζωοους ελπιζω να καταλαβαινετε πως νιωθω

thank u για την συμπαρασταση και τις συμβουλες

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aquahobby : 24-09-11 στις 06:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01825 seconds with 11 queries