Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 09-02-07, 11:36
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Λεω και εγώ...γιατί δεν μου φαινόταν για Peckoltia 10εκ αλλά για πολύ μικρότερη...
Ναι,αυτός της φωτό που μου δείχνεις έιναι ίδιος με τον δικό σου,L15...Το planetcatfish περιλαμβάνει τον L15 κάτω από την ονομασία Peckoltia vittata,τονίζοντας όμως τη διαφορετική προέλευση...Δεν ασχολείται όμως με τον διαχωρισμό και την αναγνώρισή τους...
Να η φωτό που σου έδειχνα από Peckoltia vittata,ελπίζω να το ανοίγεις αυτό:http://www.planetcatfish.com/catelog...?image_id=7257
Για να σου πω το φύλλο στον Peckoltia,θέλω μια πλευρική με close up στο μπροστινό πλαινό πτερύγιο και στα βράγχια και μία από μπροστά και κάπως από πάνω από το ψάρι ωστε να φαίνεται με κλίση το πίσω μέρος του ψαριού...Ή αν μπορείς να το φωτογραφίσεις από πάνω και αυτό μου κάνει...

Σχετικά με τους Ancistrus,καλά θα κάνεις και θα τους πάρεις ταιρι... και με 4 θηλυκά,θα έχεις γέννες όλη την ώρα... Πρόσεξε μόνο ο αρσενικός που θα πάρεις να είναι το ίδιο είδος με τις θηλυκιές σου...Γιατί αλλιώς θα έχουμε υβριδισμό που δεν τον θέλουμε...
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries