Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 14-06-09, 12:14
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exetlaios Εμφάνιση μηνυμάτων
έπεσα πάνω σε αυτό http://el.articlesbase.com/article_94772.html τυχαία και προβληματίστηκα,Η μετάφραση είναι όπως πάντα λίγο χάλια οπότε όποιος δεν ξέρει αγγλικά βάζει λίγο φαντασια
Νόημα δύσκολα βγάζεις. Πάντως, αν μιλήσεις με επαγγελματίες λιμνών, θα σου πουν ότι είναι καλό το λάινερ, αλλά αν πας για βάθος και μέγεθος, τότε η κατασκευή από μπετόν/fiberglass είναι μονόδρομος.

Εγώ προσωπικά, έχω σκύλαρο στην αυλή. Αν και του έχω απαγορεψει το μπάνιο και να πίνει από τη λίμνη, δεν είναι λίγες οι φορές που τον προκαλεί για μια βουτιά, πράγμα που μπορεί κάποτε να κάνει. Σε αυτήν την περίπτωση, αν προχωρήσω με κατασκευή λάινερ, ίσως του χρόνου να μιλάμε για ανακατασκευή από γδάρσημο σκύλου.

Παίρνεις πάντα τα δεδομένα που έχεις στο χέρι και αφού νοιώσεις ότι είσαι έτοιμος ξεκινάς. Δεν πρόκειται π.χ. να αποχωρηστώ το σκυλάκι, ή π.χ. να κλειδώσω με κλειδαριές την αυλή μου για να μην μπαίνουν παιδιά να δουν τα ψάρια (πράγμα που το έχουν κάνει 1-2 φορές τα παιδιά της γειτονιάς) ώστε να ψαρέψουν ψάρια εν αγνοία μου. Σε περίπτωση ατυχήματος, την ΑΜΕΣΗ ΕΥΘΥΝΗ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΛΙΜΝΗΣ. Πάρτε το πιο πάνω παράδειγμα ως εξαιρετικά σοβαρό και σημαντικό.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01916 seconds with 11 queries