Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 17-10-10, 14:18
Το avatar του χρήστη medico
medico Ο χρήστης medico δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Περιοχή: Αθήνα περιστέρι
Μηνύματα: 125
Προεπιλογή Αθόρυβο eheim 2213

Λοιπόν έχει περάσει μία βδομάδα και το φίλτρο μου εξακολουθεί να είναι θαυμάσια αθόρυβο! Εχω καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα σχετικά με το όλο θέμα.... βασικά το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να κόψω τον πλαστικό σωλήνα της εισαγωγής κοντά στο κάδο γιατί είχε ένα τσάκισμα πολύ κοντα στο ρακοράκι... πιστεύω ότι αυτο έκοβε πάρα πολύ τη παροχή νερού... Για να κάνω εξαέρωση έβαλα ένα κουβά δίπλα στο φίλτρο και ανοιξα το βανάκι της εξαγωγής χωρίς να βάλω στη μπρίζα το φίλτρο, όταν μετά από λίγο γέμισε ο κάδος και άρχισε να τρέχει νερό ξεκήνησα και το φίλτρο, έκλεισα το βανάκι με το φίλτρο ΝΑ δουλεύει και μετά το έβγαλα από τη μπρίζα. Αφού ενωσα το διπλό βανάκι και πρώτα έδωσα ρεύμα στο φίλτρο ανοιξα τα βανάκια και περίμενα να ακούσω τα απότελέσματα.... Έκανε θόρυβο! όχι πολύ ίσος να ήμουν και υπερβολικός αλλά έκανε! Και τότε τυχαια κλείνω ελάχιστα το βανακι της εξαγωγής πολύ λιγο και ο θόρυβος εξαφανίστηκε. Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει κανέναν, αν θέλει κάποιος που έχει θέμα μπορεί να προσπαθήσει και να μας πει τη γνώμη του.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02304 seconds with 11 queries