Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 02-12-12, 20:17
Το avatar του χρήστη Grimo
Grimo Ο χρήστης Grimo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2009
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

@leandros69 : Θα την αφησω την "καφετιλα" , ελπιζω να μειωθει μετα απο 2-3 αλλαγες γιατι ειναι αρκετα εντονη τωρα! οσο για τα apple snails , γιατι ειναι κακο να πεσουν οι σκληροτητες με τα κελυφη? Τα περισσοτερα απο τα ψαρακια που εχω διαλεξει θα ηθελαν και καπως μαλακο νερο ασχετα αν επιβιωνουν αριστα και σε ελαφρως σκληρο! 1 θα βαλω σιγουρα γιατι μου αρεσε hehe.

@delta66 : Δεν θα ηθελα ζευγαρι , θα βαλω ενα αρσενικο μονο gouramaki . Οσο για αυτα τα cpd πολυ ομορφα ποσα τετοια μπορω να βάλω αν προσθεσω 1 snail και ενα πχ. colisa lalia? Η οταν λες μερικα emerald dwarf rasbora ποσα σε αριθμο?? Ευχαριστω

@κουραμπιες , exelix :

Στην φωτο :


Τα 1, 2 , 3 ειναι αγορασμενα απο Ikea και το 4 απο pet shop!!

  • το 1 δεν ξερω τι ειναι παντως δεν πρεπει να ειναι αυτο exelix. ειναι καταπρασινο και δεν ξερω αν ειναι ευκολο φυτο, εκανε καιρο να προσαρμοστει, σαπισαν περιπου τα 3/4 απο αυτο που αγορασα το εκοψα και ξαναφυτεψα ενα κομματι που μου φαινοταν καλο, ειχε τυχει να προσθεσω λιγο σιδηρο και flourish εκεινη την περιοδο να δω πως θα πανε και τα αλλα και εκτος του οτι δεν γεμισα αλγες μαλλον το εσωσα καθως δειχνει καθε μερα να μεγαλωνει και αριστερα και δεξια απο τον κορμο του σε ολο του το μηκος! Σαν καποια cabomba μου κανει απο οτι ειδα σε φωτος.
  • το 2 παλι απο το ikea με το που το εβαλα τις 3 πρωτες μερες κιολας αρχισε να μεγαλωνει πολυ γρηγορα. Εφτασε μεχρι πανω και το εκοψα στην μεση σαν stem φυτο... για stem μου μοιαζει.. αλλα μαλλον εκανα λαθος.. καθως δεν ξαναμεγαλωσε ποτε απο επανω αλλα αρχισε να μεγαλωνει απο αριστερα και δεξια μεχρι πανω και αυτο σε ολο τον κο του..Ειδα ενα παρομοιο στο quiko της Θεσσ νικης προσφατα και μου ειπε ενας τυπος εκει που μαλλον γνωριζε οτι ειναι υποειδος κρυπτοκορυνας ( μα που τα βρισκει και αυτο το Ikea haha ) corybosa δεν νομιζω να ειναι φιλε exelix, εκτος αν ειναι υπαναπτυκτο ακομη
  • το 3 ειναι ειτε αυτο που ειπες exelix lysimachia nummularia aurea ειτε bacopa monnieri ο καιρος θα δειξει!
  • το 4 ειναι σιγουρα πλεον hygrophila difformis!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01650 seconds with 11 queries