Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 10-04-10, 10:52
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Δηλαδή ένα ψάρι 10 εκατοστών σε ένα ενυδρείο 22*22*22; Καλύτερα μου φαίνεται περνάνε οι μονομάχοι στο σφηνοπότηρο! Πλάκα κάνω, απλά μου φαίνεται πολύ λίγο! Δε νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει ένας γενικός κανόνας για όλα τα ψάρια, αφού μπορεί να είναι μεγάλο και αργοκίνητο ή μικρό και υπερκινητικό. Αν και ο κανόνας σου με βολεύει! Πάω να πάρω καρχαρίες για την μπανιέρα!
-------------------------
Γενικά θέλω να πω μια κουβέντα για να συμπληρώσω την ερώτησή μου. Ναι, όσοι είναι έμπειροι ξέρουν σε μεγάλο βαθμό πόσα ψάρια μπορούν να μπουν, απο την εμπειρία τους. Όμως, δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν κάνει όλους τους δυνατούς συνδυασμούς λίτρα-είδη-αριθμοί που μπορούν να υπάρξουν, έχουν δει και δοκιμάσει πάρα πολλούς, αλλά όλους είναι αδύνατον! Όμως όταν ρωτήσω 2 διαφορετικούς π.χ. πόσα τέτρα μπορώ να βάλω στο ενυδρείο μου θα μου δώσουν δύο κοντινούς αριθμούς! Άρα είτε το καταλαβαίνουν είτε όχι μέσα στο μυαλό τους η πράξη γίνεται με κάποιους κανόνες! Δε λέω ότι είναι εύκολο να τους γράψετε με νούμερα, μπορεί να κάνω και τραγικό λάθος, αλλά ίσως να αξίζει μια παραπάνω διερεύνηση!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη exelix : 10-04-10 στις 10:52 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01360 seconds with 11 queries