Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 02-06-05, 10:27
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από arosa
και ζουν κοντά στα 40 χρόνια με τελικό μέγεθος 80cm+.
70+ χρόνια....

εφόσον μενεις Νέα Μάκρη έαν έχεις κήπο θα σου συνηστουσα κα την λύση του να φτιαξεις λιμνουλα... Απλα θελει αρκετη προσωπικη εργασια (εκτος και αν θες να πληρώνεις συνεργεία...
έτσι και ο "Νεμο" θα είναι χαρουμενος και θα μπορεσεις να προσθεσεις καποια ψαρια και φυτα ακομα.

Τωρα ΚΟΙ σε ενυδρειο ... Αν και δεν είναι και πολυ χαρουμενα μπορεις να δεις δειγμα μεγαλων κοι σε ενυδρειο (ακολουθει γκριζα διαφημιση ) στην ταβερνα "Το Δικό μας (Λεωνίδας)" στην Ηλιουπολη όπου (εκτος απο το πολυ καλο και φρεσκο ψαρι ) έχουν 3 ενυδρεια (καστομιες) με 5-10 ΚΟΙ (εκαστο) μεσα. Και τα συντηρουν επιτυχως τουλάχιστον τα τελευταια 16 χρονια που πηγαινω εκει. Το καθε ψαρι τους είνια περι τα 30-35 εκ.
Ναι στριμωχνονται... Αλλα έχουν καλες συνθήκες διαβιώσης απο νερα και κυκλοφορια. Αξιζει να πας να τα δεις (και ο γαυρος πλακι που εχουν... )
Εγώ παλι έχω 3 ΚΟΙ σε ενυδρειο και ετοιμαζω να τα μετακομήσω σε 500αρα πλαστική δεξαμενη (για την ακριβεια γλάστρα για δεντρο Φοινικα είναι με διαμετρο περι τα 2 μετρα) στο μπαλκονι (δεν έχω κήπο βλέπεις)..
Το βασικο μου προβλημα ....
.
.
Οι γλαροι!
Οποτε κοιταω μπας και φτιάξω και περγκολα απο πανω..
Αλλάγη νερου καθε μερα με νερο δυκτιου μέσω συστήματος βαρελιων για την αποχλωριώση -αποχλωραμινώση μέσω υπερχύλησης και με χρήση του ήδη υπάρχοντος συστήματος αυτοματου ποτισματος . Και τα απονερα απο τα ψαρια θα πηγαινουν για ποτισμα, παλι με το αυτοματο...

Λύσεις υπάρχουν πολλές....
Οτι θες να κανεις εδω είμαστε.....
__________________
Το τσιράκι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01934 seconds with 11 queries