Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 01-11-21, 07:26
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Χρονια μας πολλα λοιπον!!!
Εμεις σε ευχαριστουμε Τολη που εκανες το big bang στην ενημερωση και πληροφορηση σε οτι αφορα την ενυδρειοφιλια στην Ελλαδα! Απο αυτο εδω το φορουμ εγινε το πρωτο βημα για την σωστη ενημερωση και διαδοση γνωσεων και αποψεων μεσω ιντερνετ σαν τοπος συζητησεων που εγινε στη συνεχεια και φυσικος τοπος με τις συναντησεις των ενυδρειοφιλων ακομα και την ίδρυση του συλλόγου!
Εγω θυμαμαι να παιρνω ψαρακια απο το Μινιον (οι Αθηναιοι γνωριζουν για τι χρονολογια μιλαμε) και η μονη πληροφόρηση που ειχαμε τοτε ηταν φυλλαδια απο τροφες της sera και απο την eheim που εξηγουσαν -καπως- τον κυκλο του αζωτου!
Με μεγαλη χαρα και ενθουσιασμο μολις βρηκα στο ιντερνετ αυτο το φορουμ καθησα και διαβασα τα παντα και σκεφτομουν πως τα εκανα ολα αντιθετα απο οτι κανονικα θα επρεπε! Μου εκανε εντυπωση που υπηρχαν τοσοι ανθρωποι που ειχαν την ιδια τρελα που ειχα και εγω απο παιδι και ακομα μεγαλυτερη εντυπωση με ποση ευγένεια και υπομονη απαντουσαν σε ολους και συζητουσαν μεσω του φορουμ ... Πηγα και σε συναντησεις και ειδα οτι μπορουσαμε να μιλαμε για ωρες για τα ενυδρεια μας ... Να ανταλλασουμε φυτα και ζωντανα ... Να κανουμε πλακα ... Για ενα ανθρωπο σαν εμενα οχι τοσο κοινωνικο με βοηθησε πολυ να γνωριστω με πολλους ανθρωπους που τοσα χρονια ειμαστε και φιλοι πια και εκτος φορουμ!!
Αυτες οι αναμνησεις με κρατανε εδω ακομα ενεργο (οσο μπορω γιατι με τη δουλεια δε προλαβαινω και πολλα) αλλα και ειναι και ενας τροπος να δειξω την ευγνωμοσύνη μου σε ολους τους ανθρωπους που με βοηθησαν στο παρελθον προσπαθωντας να το ανταποδώσω σε αλλους που βρισκονται τωρα σε αυτη τη θεση που βρισκομουν εγω τοτε ... Δεν μπορω να εχω την ιδια υπομονη και ευγενεια (το παραδεχομαι) αλλα το παλευω οσο μπορω!
Αντε να τελειωσει καποια στιγμη αυτο το πραγμα με τον κορωνοιο και να μαζευτουμε παλι ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01572 seconds with 11 queries