Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 04-07-06, 13:14
Το avatar του χρήστη Tkagem
Tkagem Ο χρήστης Tkagem δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 583
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tkagem
Προεπιλογή ...


Καλά όλα αυτά τα φιλοσοφικά που λέτε,το θέμα είναι όμως άν θα ξανασκεφτούμε να αγοράσουμε ποτέ στο μέλλον γούνινα ρούχα,πέτσινα ή δερμάτινα.Εγώ μετά το σόκ που έπαθα εφού είδα το Βίντεο,και το έχω δεί από προχθές 4 φορές (Το έβαζα να το βλέπουν φίλοι μου,να ξυπνήσουν),ειλικρινά ο ψυχολογικός μου κόσμος δέν είναι σε κάλή κατάσταση...Μέχρι πρίν ένα μήνα είχα 2 σκυλιά,ένα μεγάλου μεγέθους <Σάμογιετ> 14 ετών και ένα μικρούλι <Κανίς-Πεκινουά> 6 ετών,και τα 2 σκυλιά τα έχουμε από μωρά.Τώρα μείναμε με ένα γιατί το μεγάλο μας, μάς άφησε λόγω γειρατίας,ακόμα να το ξεπεράσουμε....Μαζί με αυτό το σκυλί είχα μεγαλώσει...Βλέποντας λοιπόν αυτό το βίντεο μου δημιουργήθηκαν ανάμεικτα συναισθήματα μίσους και στεναχώριας.Πώς γίνεται ένας λογικός άνθρωπος να κάνει κάτι τέτοιο σε ζώο,ποιός πού***ς,γ**ιόλης,που να τον είχα μπροστά μου θα του έκανα το ίδιο,αλλά δέ θα τον άφηνα να ξεψυχήσει...Θα πλήρωνε το θάνατο τόσων χιλιάδων ζώων που έγδαρε.
Δέ θέλω να ακούσω πως το κάνουν από ανάγκη,για να ζήσουν...Δέ με νοιάζει πόσα παιδιά έχουν να θρέψουν...και ακόμα περισσότερο δέ με νοιάζει η ανάγκη των κολοπετσωμένων πλουσίων να φοράνε γούνες για να δείχνουν τη μεγαλοπρέπειά τους.Δέ ξέρουν αυτοί οι πλούσιοι τι αμαρτίες κουβαλούν αυτές οι γούνες πάνω τους,και αυτοι οι πλούσιοι είναι οι μεγαλύτεροι αμαρτωλοί απ'όλους,γιατι άν δέν υπήρχε ζήτηση,δέ θα υπήρχε παραγωγή,,,και έτσι αυτά τα κακόμοιρα ζωάκια θα ζούσαν ευτυχισμένα και <ΕΛΕΥΘΕΡΑ> εκεί που τους αξίζει.
Λυπάμαι πραγματικά που γίνεται αυτό παγκοσμίως,και με άλλα ζώα και κυρίως με θαλάσσια που αυτά κι άν υποφέρουν...
Στο μόνο πράγμα που θα ήθελα να ήμουν συνεργός είναι στο βασανισμό αυτών των αρμόδιων που είναι υπεύθυνοι για τον πόνο των ζώων αυτών.Αυτό το βίντεο είναι απο τα πιό σοκαριστικά πλάνα που έχω δεί ποτέ.Δέ νομίζω να το ξεχάσω ποτέ,κι άν με πόνεσε τόσο εγώ θέλω να ευχαριστίσω τον Caverman που μάς άνοιξε περισσότερο τα μάτια και ανέβασε το πιό σπουδαίο θέμα σε αυτό το forum που έχω διαβάσει.Ωραία η αγάπη μας για τα ψάρια,άλλα ζώα όμως είδαμε τι τραβάνε και αξίζει τέτοια θέματα όποιος άλλος ξέρει να μας ξεστραβώνει για να βλέπει όλο και περισσότερος κόσμος τη γυμνή αλήθεια.
Σας ευχαριστώ κύριοι για την υπομονή σας να διαβάσετε αυτό το φλύαρο κέίμενο,Συγνώμη αλλα με πόνεσε η ψυχή μου με αυτό που είδα και ήθελα κάπου να ξεσπάσω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01790 seconds with 11 queries