Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 12-07-18, 15:15
Το avatar του χρήστη alexkotsis
alexkotsis Ο χρήστης alexkotsis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2013
Περιοχή: Παλαιό Φάληρο
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gio_tsio Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι αρχάριος οπότε ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη για οτιδήποτε κάνω λάθος εδώ μέσα!
Λοιπόν έχω ένα χρυσόψαρο 12 ετών το οποίο ζούσε σε άσχημσες συνθήκες ειδικά το τελευταίο έτος σε γυάλα 10lt! Αποφάσισα να κάνω ενυδρείο για να το βάλω μέσα, έστρωσα με τη βοήθεια ενός έμπειρου χομπίστα ένα ενυδρείο 50lt και το έβαλα μέσα, έβαλα και φυτά και όλα καλα! Εδώ και 3 μέρες ομως έχω πρόβλημα, την δευτέρα στο τσακ το έσωσα όταν επέστρεψα από την δουλειά και το είδα ανάσκελα, το έβαλα σε καθαρή λεκάνη έκανα όλη την ώρα αλλαγές το νερό και επανήλθε..αν και είχα πολύ καλές ενδείξεις στο ενυδρείο, έκανα 3 αλλαγές νερού 70% 50% 30% και το έβαλα μέσα....από τότε ήταν πολύ αγχωμένο για 2 μέρες γι αυτό και δεν το τάισα ούτε το έβαλα φως! Σήμερα μόλις επέστρεψα το βλέπω να στροβιλιζεται στο νερό, να είναι σχεδόν κάθετα όλη την ώρα και να είσαι σαν τυφλό! Βοήθεια σας παρακαλώ!

Καλώς όρισες,


το χρυσόψαρο λογικά έχει πάθει μόνιμες ζημιές αν κατάφερε και επέζησε σε τόσο άσχημες συνθήκες που λες.
Επίσης δεν αναφέρεις τι χρυσόψαρο είναι. Αν είναι common και 12 ετών τα 50 λίτρα είναι πολύ λίγα.
Μετρήσεις κάνεις? Καλό θα ήταν να συμπληρώσεις την φόρμα ώστε να έχουμε μια εικόνα για το τι συμβαίνει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01438 seconds with 11 queries