Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 07-05-16, 13:19
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.384
Προεπιλογή

Με το καλό στα σκληρά νερά!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από baggelis- larisa Εμφάνιση μηνυμάτων
1)το ενυδρειο δεν εχει φτιαχτει ακομα μαλλον απο βδομαδα και οι διαστασεις του λεω να ειναι 120χ40χ50!με εσωτερικο φιλτρο(υπαρχουν απο τα προηγουμενα ενυδρεια 2 φιλτρα εξωτερικα 1eheim 2217 k 1 eheim 2073 τα οποια εχω βαλει αγγελεια να δωθουν αλλα οπως το βλεπω θα τα κρατησω το ενα σηγουρα!)απλα αποφασισα για εσωτερικα λογο ευκολια κ οικονομιας!ΑΡΑ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ 110Χ40Χ50
εσωτερικό "σαμπ" (φίλτρο πλάτης)δηλ. θα φτιάξεις. Πολύ καλή λύση, οικονομικό, μεγάλος όγκος υλικών, με μόνο μειονέκτημα την μείωση χώρου.
2)Το ενυδρειο με αυτα που εχω διαβασει λεω να γινει tanganyika k οχι malawi! θα μπορούσες και Malawi με περιορισμό σε είδη και αριθμό ψαριών.
3)τα ψαρια που εχω επιλεξει ειναι julidochromis regani & paracyprichromis nigripinnis εδω κυριως θελω την συμβουλη σας (δεν ξερω αν ο συνδιασμος ειναι σωστος ,αν το ενυδρειο ειναι καταλληλο κ ποσα ατομα απο το καθε ειδος να βαλλω κ αν μπορω να προσθεσω κ ακποιο αλλο ειδος
Απροβλημάτιστος συνδυασμός αφού το ένα είναι πετρόψαρο και το άλλο αφρόψαρο. Τα julies μπαίνουν ζευγάρι (ή χαρέμι) και τα άλλα κοπαδάκι των 6+ ατόμων (δεν ξέρω πόσο εύκολα θα τα βρεις στην πεθαμένη αυτή την εποχή αγορά). Με σωστό στήσιμο θα μπορούσες να φιλοξενήσεις ένα ακόμη είδος βυθού (πχ brevis, caudopunctatus.....) αν επέλεγες ένα μικρότερο είδος julie (πχ ornatus, transcriptus),τα regani γίνονται αρκετά μεγάλα και κυριαρχικά.
3)υπαρχει υποστρωμα απο το δισκαδικο carat 6 λευκη κ πετρες αρκετα κιλα απο την παραλια!ευχαριστω! καλή είναι και η καρατ αν και θα προτιμούσα μια μπεζ απόχρωσης.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 11 queries