Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 18-05-17, 12:23
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pagokoftis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο όλοι απαντάνε όχι χωρίς αραγωνίτη ή όχι στην χαλαζιακή άμμο!!!! Μπορέι να κάνω λάθος, αλλά υπάρχουν τόσα ενυδρεία χωρίς αραγωνίτη καθόλου και η ουδέτερη χαλαζιακή άμμος δεν βρίσκω τι κακό μπορέι να κάνει!!!
Δεν έχω reef ενυδρείο, αλλά μεσογειακό, και νομίζω η χαλαζιακή άμμος όσο εξυπηρετεί τα δικά μας gobby το ίδιο θα εξυπηρετεί και τα τροπικά!!
Έχουμε ένα στάνταρ αραγωνίτης και τροπικός βράχος και τελεία...
Και με νταμάρι βράχο μια χαρά reef έχω δει...
Με το ζόρι την βιολογία να μας την κρατήσει ο βράχος?? Πρόσθεσε ελαφρόπετρα στο sump σου και είσαι μια χαρά!!
Μια χαρά είναι ο αραγωνίτης και ο τροπικος βράχος αλλά μην αποθαρρύνουμε τον καθένα αν δεν τα διαθέτει...
Και πάλι αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με!!


καλησπερα Γιάννη!
δεν αποθαρρύνουμε κανέναν φίλε μου,ίσα ίσα που προσπαθούμε να είμαστε όσων το δυνατόν περισσότερο συγκαταβατικοί και ελαστικοί στις συμβουλές που δίνουμε,αλλά φυσικά και εμπράκτως τροφοδοτώντας δωρεάν τους νέους φίλους μας με κοραλλακια,φραγκ και ότι άλλο μπορούμε να προσφέρουμε στην παρούσα φάση!
πρέπει όμως να είμαστε και υπεύθυνοι των λόγων/πράξεων μας,χαράζοντας μια κοινή συνισταμένη και καθοδηγώντας τους σε δοκιμασμένες και ενδεδειγμένες λύσεις!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01390 seconds with 11 queries