Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 24-01-12, 00:16
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georot1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
οι φροντοζες τι φιλτρανση χρειαζονται?και σε τι θερμοκρασιες?εχω 2 φιλτρα eheim απο το προηγουμενο ενυδρειο μου κα ινομιζω οτι θα ειναι αρκετα...υπαρχει καπου να διαβασω για τις φροντοζες και τις απαιτησεις τους?εινα ιγενικα δυσκολα ψαρια?
Ναι φιλε μου,εχω και φροντοζες,Ειναι ψαρια βυθου,αρα θελουν κρια νερα ,22-23 βαθμους,ειναι κοπαδοψαρα,αρα μπορεις αν εχεις τα λιτρα να εχεις και 3 αρσενικους,που ειναι ολα τα λεφτα,και ειαι ευκολα ψαρια σχετικα.Το κακο ειναι θελει υπομονη,γιατι οριμαζουν σεκσουαλικα σε 2.5 με τρια χρονια,και τρωνε τον αγλεορα,οποτε θελεις πολυ καλη φιλτρανση.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billias Εμφάνιση μηνυμάτων
νομιζω 650 καθαρα ειναι(180χ60χ65)αλλα οι 5ποντοι πάνω ειναι καπάκι
εγω θα επαιρνα το μεγάλο
να μελετησεις και τα χρηματα που θα χριαστουν για το στησιμο του ενος και το στησιμο του άλλου(εξοπλημσο - συντηριση - καταναλώσεις)
και οτι μετα απο κάποιο καιρο ισως να θελεις να αλλάξεις ψαροσυνθεση ισως σε κάποιο φυτεμενο (αν θα μπορεις (κοστος) ή και δισκους
δες και τον χωρο σου και σιγουρα το μεγάλο ειναι και πιο όμορφο στην σιγκεκριμένη αιτερία
Βασιλη εχεις δικιο,το δικο μου εχει αυτες τις διαστασεις,αλλα τωρα μαθαινω οτι το κοντιναν κατα 5 ποντους.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01497 seconds with 11 queries