Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 29-01-13, 12:32
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Qbrain Εμφάνιση μηνυμάτων
βλεπω οτι η λυση του κοντρολερ ειναι μονόδρομος

εκτες η θερμοκρασια ειχε φτασει στους 27,9, και ειπα να ρυθμησω λιγο τους θερμοστατες, τους κατεβασα τον ενα στους 22 και τον αλλον στος 23,5, η θερμοκρασια επεσε στους 25,6 που ηταν και το επιθυμητό (σβητες λαμπες ανοιχτα καπακια) αλλα το βραδυ η θερμοκρασια ξανα ανεβηκε στους 27,5 (αναμενες λαμπες κλειστά καπακια) αρχικα υπέθεσε οτι φταίει το φως και τα κλειτα καπάκια, μετα όμως ειδα στος 27,3 τους θερμοστάτες να περνούν μπρος εναλαξ.... όποτε κατι δεν παει καλα, σήμερα θα ρυθμίσω στους 20, να δω τι θα γινει. αν δεν καταφέρω να κρατήσω σταθερά στους 25,5 για 2-3 μερες αναγκαστικα θα παω σε controler. απλά φοβαμε μήπως και παλι εχω προβλημα
Ο καθένας μεταφέρει προσωπικές εμπειρίες και γνώσεις
Η δικιά μου προσωπική εμπειρια λέει πως αν κολλήσει ο θερμαντηρας και λείπεις, πας για ψαροσουπα! 31 βαθμούς έφτασε στο ενυδρειο μου και ευτυχώς ήμουν σπίτι και πρόλαβα τα χειρότερα.

Με τον controller στην κυριολεξία λύνονται τα χέρια σου
Συνδεσε τους δυο θερμαντηρες πάνω του, ρυθμισε τους λίγο πιο ψηλά απο τον controller και είσαι οκ
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01437 seconds with 11 queries