Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 08-05-17, 12:21
Το avatar του χρήστη Theokarav
Theokarav Ο χρήστης Theokarav δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-04-2016
Περιοχή: Αιγαλεω Αττικης
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή Ζωντανός βράχος και βακτήρια.

Καλησπερα παιδια ,ξεκινισα το 25 λιτρο reefακι μου φτιαχνοντας νερακι απο α.ο και tropic marin pro reef salt αλατοτητα μετρησα με αγωγημομετρο 47,9 ms/cm που σημαινει 1,045 sg στους 25 βαθμους.Αλκαλικοτητα εχω γυρω στο 11,5 και ενεργως οξυτητα (ph) γυρω στο 8 και το εχω με τους κυκλοφορητες .Tωρα βρισκομαι σε ερευνα αγορας ζωντανου βραχου εχω βρει real reef rock με 14,5 ευρω το κιλο .Το ερωτημα μου ειναι:να βαλω σκευασματα βακτηριων ενα για νιτροποιητικα και ενα για προβιοτικα η τα εχει πανω ο βραχος αυτα?Επιπλεον τον αντιφωσφορο και το carbon το βαζω απο το στρωσιμο η μετα που θα βαλω τον πρωτο οργανισμο μεσα πχ ψαρι.? Προσθετω οτι skimmer θα προστεθει σε καμια 15 αρια μερες ενα εξωτερικο οπως και αυτοματη αναπληρωση που θα φτιαξω με ενα φιλαρακι μου ηλεκτρονικο(περιμενουμε τα υλικα) και λαμπα σαν αυτη εδω
https://www.aliexpress.com/item/36W-...etail2pcDetail ποια ειναι η γνωμη σας?Τελος αν υπαρχει καποιος που μπορει να μου στειλει ζβ στην χιο me καραβι 2 κιλα με πιο λιγα λεφτα ευχαριστως! Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!Καλο μεσημερι!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01411 seconds with 11 queries