Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 05-02-03, 00:06
Το avatar του χρήστη johnny69
johnny69 Ο χρήστης johnny69 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Φιλοι μου γεια σας ,
Είμαι μέλος στο board απο περυσι το Μαιο , δυστυχώς όχι τόσο ενεργό όσο οι περισσότεροι από εσάς. Από τότε διατηρώ ένα ενυδρείο (200 lt περίπου με αφρικανικές κιχλίδες). Πρέπει να πω ότι ενώ ήμουν εντελώς άσχετος , με τη βοήθεια παιδιών απο το board (Tolis,Takis,Maria,Stefanos f,Devilsnake ...)
κατάφερα να φτιάξω ένα επιτυχημένο ενυδρείο το οποίο παει καλά, χωρίς απώλειες ψαριών και τώρα τελευταια και με γεννες. Αυτή τη στιγμή έχω στο ενυδρείο ένα ζευγάρι Aulonocara Nyassae , 3 labidochromis yellow,3 PS Socolofi 1 PS Zebra(maylandia eastharae;;; - λίγο ξέμπαρκο , έχει ένα ομορφο πορτοκαλί χρώμα αλλά δεν είμαι σίγουρος τι φύλο είναι) και 2 Plecos. Σε ενα μικρό 30λιτρο έχω και καμια 20αριά Αulonocarίτσες οι οποίες μεγαλωνουν. Ολο αυτόν τον καιρό παρακολουθώ ανελειπώς όλα τα posts.
Σαν αφορμή για αυτό το post στάθηκε ενα προβλημα που αντιμετωπίζω αυτή τη στιγμή. Τώρα που μεγαλώσανε τα ψάρια μου λοιπον έγινε φανερο ότι δυο απο τα τρία PS Socolofi είναι αρσενικά . Οι μάχες έχουν αρχίσει να γίνονται επικίνδυνες και γι αυτο θέλω εάν υπάρχει δυνατότητα να ανταλλάξω το ένα αρσενικό PS Socolofi με κάποιο θυληκό. Ξέρω ότι στο board υπάρχουν παιδιά που διατηρούν και αναπαράγουν το είδος αυτό και σε αυτούς κυρίως απευθύνομαι.

Σας χαιρετώ τώρα και θα τα λέμε ...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01468 seconds with 11 queries