Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 02-08-10, 23:26
Το avatar του χρήστη αλεξανδρα
αλεξανδρα Ο χρήστης αλεξανδρα δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-08-2009
Περιοχή: κερκυρα
Μηνύματα: 87
Προεπιλογή τι εναι παλι αυτο?

γεια σας,
ειχα πρωαναφερει σε προηγουμενο θεμα μου τη νεροχελωνα μου που ειχε αριχισει να μαλακωνει το καβουκι της.ευτυχως δοξα το Θεο με λιγο συμπληρωμα βιταμηνων,αλλαγη διατροφησ και περισσοτερες ωρεσ στον ηλιο η χελωνιτσα εγινε περυκι και το καβουκι της ειναι σκληρο σα πετρατωρα ομωσ ενα καινουριο θεμα εχει αρχισει να με προβληματιζει .τις χελωνεσ της εχω 8 μηνεσ και μου εχουν πει οτι οταν αλλαξουν καβουκι θα βρω μεσα στο νερο κατι διαφανα σκληρα σα λεπια .πριν απο μερικεσ μερες βρηκα 2-3 τετοια.παρατηρησα οτι στο καβουκι τουσ πρωτα μια και μετα η αλλη αρχισαν να εμφανιζουν κατι γραμμες(1 απο τη μια μερια και1 απο την αλλη) του καβουκιου τους κατι γραμμεσ σα παγισματα που δεν μρορω να τισ παριγραψω με ακριβια ,θα δειτε στισ φωτοσ-η συμπεριφορα των χελωνων εχει μεινει η ιδια-κανονικη ορεξη για φαγητο ,κινητικοτητα ,σκληρο καβουκι-πρεπει να ανησυχισωτο δευτερο ειναι οτι κατακαιρουσ παρατηρω μετα την ωρα που λιαζονται μικρα κομματακια επιδερμιδασ να εχουν ξεκολλησει,αυτο προσωπικα το θεωρω φυσιολογηκο γιατι ολα τα ερπετα κατα καιρους η χανουν λιγο απο το δερμα τουσ (το επιφανιακο) η το αλλαζουν. παρακαλω τα φωτα σας
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG061.jpg
Εμφανίσεις:  464
Μέγεθος:  28,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG065.jpg
Εμφανίσεις:  405
Μέγεθος:  31,0 KB  
__________________
COOL:the magic word
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01466 seconds with 12 queries