Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 04-01-12, 17:20
Ex.Al.Os Ο χρήστης Ex.Al.Os δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες και καλή χρονιά!

Υποψιάζομαι ότι μιλάς για κονγκολέζο (δηλαδή black moor) και κάποιο άλλο είδος, οπότε μιλάμε για δύο χρυσόψαρα. Γιατί δε σκέφτεσαι ένα και καλό ενυδρείο 120-180 λίτρα που θα είναι άρχοντες;
χαχαχα!! ναι για κονγκολέζο!! Εκτός από το οικονομικό κομμάτι -εντάξει θα μου πεις ότι η διαφορά χρημάτων όσο αυξάνονται τα λίτρα είναι σχετικά μικρή, αν αποφασίσεις να μπεις στο τρυπάκι του να πάρεις ενυδρείο- υπάρχει και αυτό του χώρου.. παραπάνω των 60 δύσκολα θα μπορούσα να βρω μέρος να το βάλω. Όσο αφορά τα φίλτρα ξέρεις τι είναι το καθένα ή πιο είναι καλύτερο? το πρώτο που περιέγραψα μου φάνηκε λίγο μικρό σε σχέση με το άλλο αλλά δεν ξέρω πιο κάνει καλύτερη δουλειά. βιάζομαι να πάρω και ενυδρείο να μην τα ταλαιπωρώ στην γυάλα!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
καλως ηρθες φιλε μου και χρονια πολλα στο καλητερο ενυδρεικο ιστοτοπο της χωρας.καταρχην μπραβω που θελεις να μαθεις κατα δευτερο για κογκολεζο εχω ακουσει για μογκολεζο πρωτη φορα αν μπορεις βαλε φωτο να δουμε,κατα πασα πιθανοτητα αυτα τα ψαρια δεν κανουν μαζι.ενυδρειο παρε ενα 100λτ για αρχη ωστε να εχεις περρισοτερες επιλογες και βαλε εξωτερηκο φιλτρο εαν σε παιρνει.τσεκαρε αυτο το σαιτ για τιμες πριν κανεις καποια αγορα http://www.petcumulus.gr/ αυτα για τωρα
κογκολέζος είναι ναι!!!! μαύρος με 2 ουρές και γουρλωτά μάτια!! ευχαριστώ για το σάιτ που μόλις μου έδωσες.. αρχίζω το ψάξιμο!! τελικά ποτέ δεν είναι αρκετός ο χρόνος για έρευνα αγοράς..τα 100 λίτρα εκτός ότι βγαίνει από τον προϋπολογισμό μου, δεν έχω και πολύ χώρο να τα βάλω...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ex.Al.Os : 04-01-12 στις 17:20 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01476 seconds with 11 queries