Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 19-07-10, 13:53   #1
30 λίτρα-αποριες για νεο ξεκίνημα
george1995
Member
Εγγραφή: 19-07-2010
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 111

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
george1995 Ο χρήστης george1995 δεν είναι συνδεδεμένος 19-07-10, 13:53
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Γεία σας.Μόλις γράφτηκα στο forum.Εχω ενα ενυδρείο 30 λίτρα το οποίο ειχα πάρει για να βάλω χρυσόψαρα. Ημουν αρχάριος και δεν ήξερα τίποτα για το στρώσιμο του ενυδρείου. Το μονο που μου είχαν δωσει στο πετ σοπ ηταν 2 φάρμακα της tetra(αμα θέλετε στέλνω φωτο) για το νερο των χρυσόψαρων και μου ειχαν πει να αλλάζω κάθε μήνα μισο νερο και να βάζω μισο καπακι απο καθε φαρμακο. Επισης την πρωτη φορά μου ειχαν πει να βάλω 1 καπακι απο καθε φαρμακο και να το αφησω να δουλεψει για 2-3 μερες.Δεν ήξερα τίποτα απο μετρησεις και για τν αμμωνια. Οπως ηταν αναμμενομενο ψοφησαν τα ψαρια και πηγαινα και αγοραζα αλλα χρυσοψαρα. Επισης δεν ηξερα τπτ για το οτι πρεπει να καθαριζω το φιλτρο σε νερο του ενυδρειου,ουτε καν για τα βακτηρια. Επίσης προσεξα οτι οταν αφηνα το ενυδρειο για καποιο καιρο χωρις να το καθαρισω δεν ψοφαγαν τα ψάρια(μαλλον γιατι ειχε στρωσει) ενω οταν βρωμιζε πολυ και του αλλαζα σχεδον ολο το νερο μετα καποιο ψάρι αρρωστενε γιατι οπως ειπα δεν ηξερα τπτ για στρωσιμο και για τν αμμωνια και για τις μετρησεις. Τώρα μετα απο 1 χρονο που εχω αδειασει το ενυδρειο,μετα που ενημερωθηκα απο τα forum και απο σελίδες θελω να το ξαναλειτουργησω,και επειδη εμαθα οτι δεν χωρανε χρυσοψαρα στο ενυδρειο μου λεω να βάλω ενα μονομαχο. Εσεις τι λέτε???Επισης στο ενυδρειο κάτω εχω χοντρο χαλικι χρωματιστο. Μηπως να αγοράσω καλύτερα άμμο?? Ξέρετε τίποτα για το Safe start της Tetra???
Εμφανίσεις: 3285
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01356 seconds with 12 queries