Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 01-12-09, 23:32
cobaingr Ο χρήστης cobaingr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-08-2005
Περιοχή: Θρακ/νες
Μηνύματα: 54
Προεπιλογή

επανερχομαι σχεδον ενα μηνα μετα.....

δυστυχως ο μπλε ο δισκος...μας αφησε....

οι αλλοι δυο μαζι με τους μικρους περασαν μια περιοδο χωρις ορεξη για φαγητο....αλλα ευτυχως η ορεξη στον εναν στον αρσενικο εχει ερθει στο ΜΕΓΙΣΤΟ...!!!!...(για τα μικρα δεν χρειαζεται να πω κατι....τρωνε οτι πεφτει στο ενυδρειο σαν παλαβα....)...

η θυληκια ομως σαν να μην βλεπει καλα την τροφη?????.....
στοχευει....ορμαει...και απλα "χτυπαε" λιγο πιο κατω απο την τροφη....και ξανα...και ξανα...!!! (δεν πλησιαζει την τροφη που εχει κατσει στον πατο...μονο οτι κινησει στο μεσο του ενυδρειου....ενω αντιθετα ο αρσενικος ΜΟΝΟ οτι εχει κατσει στον πατο τρωει....ενω τα μικρα....τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ....

την εχω δει να τρωει 1-2 κοκκους τροφης...αλλα απο τυχη!!!!!

ειναι ΦΟΒΕΡΑ αδυνατη....και σαν να μην φταναν ολα αυτα......ΓΕΝΝΗΣΕ κιολας!!!!!.....τα φυλανε εναλλαξ...τους κανουν αερα...κτλ..κτλ....αυτο ειναι καλο σημαδι εεε???....

βεβαια διαλεξαν την μια εισοδο του φιλτρου...οποτε δεν τα βλεπω και πολυ θετικα τα πραγματα...οτι αυγο εβγαλε ουριτσα το εφαγε...τωρα φυλαει καποια που ειναι τελειως κιτρινα...(ειναι μη γονιμοποιημενα????)

το κακο ειναι οτι μου αναπνεει και απο το ενα το βραγχιο...την ειδα 2 φορες να ξυνεται σε ενα ξυλο...και σαν να βλεπω hole αριστερα επανω απο το ματι οπως την κοιταμε....ισχυει?????....

τα χρωματα της ειναι και πιο...'ξεπλυμενα'' απο τον αρσενικο...παρολο που παλιοτερα ηταν ιδιοι...ειναι θεμα ηλικιας????...στρες????αρρωστιας???....
επαναλαμβανω...δεν ειναι πιο σκουρα....ειναι σταθερα πιο ανοικτα τα χρωματα της..!!!!βγαζει μπαρες οταν στρεσαρεται και φευγουν μετα απο λιγο...αλλα να σκουραινει ολοκληρη δεν την εχω δει καθολου....

παραμετροι και ρουτινες ιδιες....καμια αλλαγη...!!

σκεφτομαι να την κανω ενα μπανιο σε αλατι (100γρ σε 10 λτ για 1 λεπτο....) για να μην στρεσαρω τους αλλους δισκους που ειναι μια χαρα....

η γνωμη σας?????
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCN3635.jpg
Εμφανίσεις:  283
Μέγεθος:  67,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCN3637.jpg
Εμφανίσεις:  318
Μέγεθος:  70,0 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01657 seconds with 12 queries