Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 22-12-05, 10:21
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Πολυ ωραιο θεμα, πιασμενο απο αλλη οπτικη γωνια.

Απο την εμπειρια μου, για τα CAE δεν εχω ιδεα, ποτε δεν τα πηρα, μονο που εχω να αναφερω ειναι οτι οταν μεγαλωσουν γινονται κακασχημα!τα υπολοιπα τα ξερω απο αυτα που εχω διαβασει.

Τα SAE μεγαλωνουν αρκετα, απο αυτα παντα ειχα και εχω, τρωνε πολυ αλγη, οταν μεγαλωσουν τρωνε και τροφη που ριχνουμε, αλλα και καμια φορα σπανια και καποια ειδη φυτων (βλεπε περιοδικο ενυδρειο,τευχος 7, shinnersia rivularis).
Kολυμπαν γρηγορα και σπασμωδικα, τα βραδια τα εχω ακουσει να χτυπαν στα καπακια! Αλλα να δερνουν μεχρι θανατου ψαρια δεν το εχω δει και πιστευω ειναι υπερβολες, και οι αναφορες που παραβαλεις ειναι πιθανο να εχουν διαδραματιστει σε ενυδρεια με "τρελους" συνδιασμους ψαριων και διαστασεων, οποτε εσω καχυποπτος. Οι αμερικανοι ειναι large τυποι και υπερβαλουν.

Τωρα τα οττοκυκλα, και απο αυτα εχω μιε εξαδα σε ενα ενυδρειο μου, εχω εμπειρια ησυχης κοινωνικης ζωης, ομως ειναι αληθεια οτι μερικα απο αυτα μπορει να δειξουν βαμπιρικη δραστηριοτητα, ο thediscusman ειχε ενα που ρουφαγε εναν δισκο του.τελικα το πηρα εγω!χαχαχα κατα τα αλλα ειναι πολυ ησυχα ψαρια, ομως και αυτα αμα μεγαλωσουν δεν θα πουν οχι στα υππολειματα της τροφης που θα βρουν στο εδαφος.Ενα σημειο που θα πρεπει να τονιστει για αυτα τα ψαρια ειναι η φημη που τα ακολουθει οτι πολλες φορες μαστιζονται απο ανεξιχνιαστους θανατους.Ευτυχως εγω δεν ειχα τετοια εμπειρια.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01513 seconds with 11 queries