Θέμα: κυβος 60 λτ
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #64  
Παλιά 24-09-16, 08:17
revolution1925 Ο χρήστης revolution1925 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-04-2010
Περιοχή: aridaia
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή

Καλημέρα..! Ευχαριστώ για τις συμβουλές λεο σήμερα θα φτιάξω το νερό σύμφωνα με αυτά που λες..!
Έχω να ρωτήσω και μερικά πράγματα ρε παιδιά..
Θα ήθελα καταρχήν αν είναι εύκολο να μου γράψει κάποιος τις επιθυμιτες τιμές νερού που προσπαθούμε να πετύχουμε..
Δεύτερον θα ήθελα κάποιος αν γίνεται να μου εξηγήσει που οφείλονται οι αλλαγές σε Ca, Mg, Kh, μέσα σε σχεδόν 3μερες και χωρίς να μπει τίποτα μέσα στο ενυδρείο..
Τριτον πόσο καιρό κάνει ο αντιφωσφορος από waterwaves να μαζέψει τα φωσφορικά? Δεν θα έπρεπε να έχω μη μετρησημα φωσφορικά απ την στιγμή που υπάρχει αντιφωσφορος? Μήπως κάνω κάτι λάθος?
Τεταρτον χρεισιμοποιουμε σκευάσματα για να ανεβάσουμε το Ca, Mg, Kh, αν θέλουμε να τα κατεβάσουμε όμως τι κάνουμε?
Και τέλος αν υπάρχει κάπου κανένα αξιόπιστο άρθρο να διαβάσω για την λειτουργία του Ca, Mg, Kh στο ενυδρείο μας να καταλάβω τι παίζει με αυτά..ποια είναι η χρησιμότητα τους, πως καταναλωνονται, καθώς και αν υπάρχει κάποια σχέση μεταξύ των τριών.. Δηλαδή αν η πτώση ή η αύξηση τιμής του ενός πχ επηρεάζει τις τιμές των άλλων...!
Αυτά μην βαράτε ρε παιδιά θα τα μάθω κάποια στιγμή...! Ευχαριστώ και καλημέρα σε όλους...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01542 seconds with 11 queries