Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 23-12-09, 18:46
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τα καλά σου λογία
Χώρος υπάρχει άπλετος 1στρεμα αυλή έχει το σπίτι το θέμα είναι ότι η γυναίκα μου είναι έγκυος και δεν κάνω μεγάλες κινήσεις γιατί δεν ξέρω πως θα συνδυάσω την λίμνη με το παιδί αφού είναι αρκετά βαθειά 80cm ώστε να είναι επικίνδυνη… … και φυσικά και θέμα κόστους (δεν είναι και μόνιμη κατοικία)
Η λίμνη είναι 1500λιτρα μετρημένα από τον μετρητή νερού έχει βάθος 80 cm το ποιο βαθύ σημείο μετά έχει ένα γενικό βάθος στα 65cm και ένα σκαλοπάτι για φυτά στα 20cm περίπου περιμετρικά.
Μετά το σκάψιμο τοποθετήθηκαν μερικά εκατοστά άμμο για να γίνουν επίπεδες οι επιφάνειες μετά έβαλα ένα πλαστικό για χρήση σε λίμνες (σαν Χοντρή σαμπρέλα) που αγόρασα από μεγάλο πολυκατάστημα στην Θεσσαλονίκη 4χ5m 100. Αυτό έγινε τέλη καλοκαιριού αλλά είχα τρομερά προβλήματα με την άλγη γινόταν πράσινο το νερό σαν γλίτσα και έμεινα πίσω αφού την άδειασα και την έτριψα τουλάχιστον 3-4 φορές.
Ήθελα να το κάνω ποιο βαθύ αλλά μετά τα 30cm έπεσα σε βράχο και μου έφυγε η ψυχή να φτάσω στα 80 cm με το γκασμά άσε που σακάτεψα και το αμάξι μεχρι να βρω τους βράχους στα βουνά και στα λαγκαδια.
Ψάχνω και φυτά έχω πάει σε αρκετά φυτώρια και δεν βρίσκω τπτ και σε Petshop θεωρώ ότι είναι πολύ ακριβά 20 το ένα μεγάλο .
Θερμοκρασίες δεν έχω ιδέα ακόμα αλλά πρέπει να φτάνει το πολύ -10 το περιβάλλον σε βαρείες κρύες νύχτες του χειμώνα
Χρυσόψαρα λέω μαζί με Κοι θεωρείς ότι είναι μικρή για Κοι ???
Τέλος είμαι σε αναζήτηση uv
Ουφ τελείωσα έχω τόσα πολλά να πω και να ρωτήσω :P
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01524 seconds with 11 queries