Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #177  
Παλιά 22-09-15, 11:14
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Πηγα τωρα πηρα μια τροφη γιατι δεν ειχα.δυστυχως δεν βρηκα ζωντανη η κατεψυγμενο bloodworm που ηθελα και ετσι ειπα να δοκιμασω τη betta gourmet της haquoss.

ηθελα να αποφυγω να δωσω ετοιμη γιατι στις προηγουμενες προσπαθειες με αγρια ψαρια δεν την τρωγανε καθολου παρα μονο μετα απο καποιους μηνες και κυριως τα μωρα που μαθανε ετσι και οχι οι γονεις.

τεσπα τη δοκιμασα τωρα και τη φαγανε με ορεξη.σιγουρα βοηθησε η παραμονη τους στο καταστημα σε αυτο,αλλα και η τροφη αυτη μου φαινεται καλη τελικα.εχει τυχει αρκετες φορες να δω μονομαχους να την τρωνε με πολυ ορεξη.

μεχρι στιγμης οι δυο ετοιμες (ξερες) τροφες που θεωρω "καλυτερες" για μονομαχους ειναι αυτη η betta gourmet και το bloodworm της sera.
με αυτες τις δυο εχω δει τα καλυτερα αποτελεσματα.και σε χρωματα και σε "επιτυχια".(στο να τις φανε δηλαδη με ορεξη κλπ).

εβαλα και μια μπαλιτσα αλγη,μενουν τα φοινικοφυλλα,το χαρτονι στην πλατη και μερικες κρυπτοκορινες μολις βρω φτηνα πουθενα.


επισης πρεπει να δω τι θα κανω με το φιλτρο,και με το φωτισμο.σκεφτομαι να βαλω μια λαμπα Grolux στο απο πανω ραφι(απτην κατω μερια πανω απτο ενυδρειο) οποτε θα πρεπει να δω για φωτιστικο και τι λαμπα θα βρω...
αν εχει κανεις καμια ιδεα,πειτε μου

για φιλτρανση μαλον θα μπει αεροφιλτρο.αν βρω πουθενα.
το aquario που πηγα τωρα δεν ειχε.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 11 queries