Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #62  
Παλιά 13-01-10, 15:01
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου σιγουρα η τραγανες ειναι απο θαλασσα και οχι απο ποταμια και λιμνες, σε αυτο εχεις δικιο...
αλλα αν θελεις να φτιαξεις ενα ενυδρειο νταμαρι με τις τραγανες μπορεις να εχεις το 1/3 σε βαρος...
ενα ακομα θετικο ειναι οτι ανεβαζει τις σκληροτητες τελεια.
οσο για τα mbuna που τρωνε αλγη πιστεψε με δεν εχουν κανενα απολυτος προβλημα...
το ενυδρειο που βλεπεις στην φωτο μου εχει μεσα τραγανες και ειχα μεσα 6 διαφορετικα ειδη malawi mbuna και ετρωγαν χωρις κανενα προβλημα αλγη...
ενα ακομα θετικο ειναι οτι οταν εχεις γεννες αφηνεις την φυση να κανει τη δουλεις της χωρις να εχεις φοβο να τα φανε τα πιο μεγαλα. ουτε να προσπαθεις να πιασεις τα μικρα, ουτε να στρεσαρεις την μανα για να την πιασεις μπουκωμενη...

καλα εκανες και εγραψες την αποψη σου γιατι εδω χρειαζονται ολες οι αποψεις για να μπορει ο καθε ενας που διαβαζει να βλεπει και τα αρνητικα και τα θετικα....
παντος ειναι δοκιμασμενες απο προσωπικη εμπειρια...

σιγουρα παρεχει κρυψωνες και γω το πρωτο κιχλιδοενυδρειο με moonstone το ειχα αλλα αμα κανεις ενα σωστο στησιμο και με αλλες πετρες μπορεις να χεις καλες κρυψωνες σιγουρα λιγοτερες αλλα και παλι αρκετες το βαρος εμενα μεχρι τα μεγεθη που εχω φτασει δεν με εχει απασχολησει αμα παρεις τα μετρα σου σε γενικες γραμμες και με φυσικες πετρες εισαι οκ πιστευω

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα το σιγουρο ειναι οτι τραγανες στις λιμνες αυτες δεν υπαρχουν και τα στοματα των ψαριων ειναι κατασκευασμενα για να ξυνουν η να μασανε αλγη απο επιπεδες η μη αιχμηρες πετρες και ο τροπος που τρεφονται γενικα ειναι ενα λεπτο σημειο κατα τη γνωμη μου γιαυτο και οι τοσες διαφοροποιησεις στον τροπο συγκομιδης της αλγης αναμεσα στα διαφορα ειδη(μασημα ξυσιμο τραβηγμα) κτλ) μου κανε και μενα εντυπωση πραγματικα το ποσο σημαντικο ειναι για αυτα τα ψαρια οταν το ειδα στα σεμιναρια του konigs

νταξει απο κει και περα νυστικες δεν θα μεινουνε και σιγουρα ειναι σκυλια αλλα δεν ξερω κατα ποσο τις ταλαιπωρουμε να κανουνε κατι που ειναι στη φυση τους

οπως και να χει εχει ενδιαφερον το project να δουμε πως θα δειξει τελικα ενημερωσε μας με φοτο!
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01949 seconds with 11 queries