Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #94  
Παλιά 29-01-17, 15:06
Το avatar του χρήστη mixalis1708
mixalis1708 Ο χρήστης mixalis1708 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-09-2014
Περιοχή: Ιεραπετρα
Μηνύματα: 187
Προεπιλογή

Το ενυδρειο το χαλασα (μπορει και κυριολεκτικα) το ειχα βαρεθει να ειναι συνεχεια το ιδιο αν και αλλαζα καποια φυτα κτλ μου φαινοταν το ιδιο συνεχεια για πανω απο 1 χρονο οποτε πηρα την αποφαση, επεξε ρολο και οτι λογο ενος προβληματος ελειπα για 2 μηνες απο το σπιτι και εβαζε μονο λιγο φαγητο ο πατερας μου και αλλαγη νερου εκανα 1 φορα οσο ελλειπα μεσα σ αυτο το διαστημα τελειωσε και το co2 και λιπασματα δεν εμπαιναν και τα φυτα την ακουσαν αρκετα αν και οχι οσο θα περιμενα. Σκεφτομουν να το αλλαξω καιρο και μαλλον βρηκα την ευκαιρια. Ειχα κρατησει κατι ξυλα και πετρες απο δοκιμες που εκανα πιο παλια και δεν ειχαν πετυχει εκτος ενυδρειου οποτε ειπα να χρησιμοποιησω αυτα. Το πιο βασικο προβλημα ειναι οτι εχω bba που ακομα την παλευω. Προσπαθω να κανω κατι πιο nature αν και ακομα ειναι σε αρχικο σταδιο, πιο πολυ με προβληματιζει η δεξια πλευρα και τα φυτα που θα πρεπει να μπουν εκει που εχω προσθεσει υποστρωμα για να φαινεται πιο συμετρικο. Εχω βαλει πολλες διαφορετικες moss πανω στα ξυλα και μαλλον ειναι λαθος (xmas, flame, java moss, fissidensis) και δεν μου αρεσει και πολυ οποτε μαλλον θα κρατησω μια απ ολες. Το περιεργο ειναι οτι η xmas γεμισε bba μεσα σε λιγες μερες ενω η flame ειναι οπως την εβαλα απλα μεγαλωσε χωρις να πιασει αλγη. Καπου μεσα στα φυτα ζουσαν και μερικα endlers που δεν μπορουσα να πιασω οταν ειχα μεταφερθει στο 60αρι με αποτελεσμα να μεγαλωσουν και να γεννησουν και να ξανα υπαρχει παλι σ αυτο το ενυδρειο μια μεγαλη ομαδα που προσπαθω σιγα σιγα να μεταφερω στο 60αρι, ελπιζω να μην σας κουρασα..





Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01638 seconds with 11 queries