Θέμα: Πιρανχας
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 02-01-12, 14:48
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ταισμα για οσο το εχεις στα αστρωτα 20 λιτρα ελαχιστο.το φιλτρο σου θελει στρωσσιμο αποτι καταλαβα.σε αστρωτο ενυδρειο το ψαρι θα ψοφησει λογο της αμμωνιας που δημιουργειται απτις εκκρισεις του ψαριου.η αμμωνια ειναι τοξικη.προσθεσε σε αυτο το στρες του ψαριου λογω του μεγεθους του ενυδρειου,και το ψαρι,ζητημα ειναι αν θα βγαλει το μηνα.
αν δε θες να ψοφησει,πηγαινε το πισω,διαβασε τα υπομνηματα στους αρχαριους να μαθεις τα βασικα,στρωσε το ενυδρειο σου,και διαλεξε ψαρι που να κανει για τα λιτρα σου.
το οτι σου αρεσει το πιρανχας δεν ειναι σοβαρος λογος να το κρατησεις σε δυσμενεις συνθηκες.
κιεμενα μου αρεσουν οι φαλαινες αλλα δε θα παω να παρω.

πολλα πετσοπ ειναι απαραδεκτα. τοχουμε πει χιλιαδες φορες εδω μεσα αλλα αλλη τοση ευθυνη εχουνε και οι πελατες που δε κοιτανε τι χρειαζεται πριν αγορασουνε ενα ζωντανο.ενταξει πολλες φορες υπαρχει παραπλανηση απτα πετσοπ αλλα αυτο δε σημαινει οτι ο αγοραστης ειναι εντελως αμοιρος των ευθυνων.αυτο που κανει τη διαφορα ειναι το τι θα κανει ο καθενας αφου μαθει οτι εκανε λαθος αγορα.και τωρα φιλε μου εμαθες.τη γνωμη μου στην ειπα,διαβασε τα υπομνηματα στους αρχαριους,δωσε το ψαρι πισω και βρες ψαρι που να κανει για τα λιτρα σου.αν θες πιρανχας σωνει και καλα,παρτο οταν με το καλο θα μπορεις να παρεις και το σωστο ενυδρειο και αφου το στρωσεις. ετσι κιαλλιως κρατωντας ενα ψαρι σε λαθος συνθηκες δεν προκειται να το χαρεις αφου εκτος του οτι θα ψοφαει δεν προκειται να δεις ποτε τη αληθινη συμπεριφορα του ψαριου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries