Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #94  
Παλιά 10-02-16, 00:03
tsantos Ο χρήστης tsantos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μηνύματα: 493
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Irakles Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι πονηροι οι καλβοι και προσπαθουν να κλεψουν αλλα εχουν κανει τα brichardi μια αμυντικη γραμμή και δεν περναει τιποτα κυριολεκτικά.... λεφτουν κατι τρελές σφαλιάρες αλλα τα μικρα κολυμπούν ελεύθερα.... νομιζω οτι σύντομα θα πρεπει ή να βγαλω ενα απο τα είδη είτε να βγαλω πολλα brichardi ωστε να μην εχω μεγαλο πληθυσμό... ο σκοπος μου ειναι να δω αναπαραγωγή απο τους καλβους... αλλα δεν ξερω με τι αλλο να τους αφησω μεσα στο ενυδρειο εκτος απο brichardi?????
Με τα brichardi μεσα νομιζω πως δεν υπαρχει σχεδον καμια πιθανοτητα να δεις μωρα απ τους καλβους,οσα brichardi και να βγαλεις παντα θα προσπαθουν (πιεζοντας τους καλβους) να ζευγαρωσουν και να γινουν κοπαδι,ειναι παρα πολυ εδαφικα ψαρια οταν θελουν να ζευγαρωσουν και θελουν πολυ συχνα!!!σε μενα το ενυδρειο εχει μοιραστει στα 2,το 1/3 το εχουν 6 brichardi πλακωνοντας οποιο frontosa περασει απο κοντα!Ειναι μεγαλο προβλημα για κοινονικα ενυδρεια,εχω αρχισει να πιστευω οτι ειναι μονο για species ενυδρειο και αρκετα μεγαλο γιατι γινονται πολλα και γρηγορα!Για τους καλβους παλι πιστευω πως για να ζευγαρωσουν θελουν και αυτοι μονοι τους,θελουν την ηρεμια τους που μαζι με αλλα ψαρια δεν θα την εχουν,ακομα και με frontosa που ειναι αγαπημενοι συγκατοικοι δεν τα καταφερνουν γιατι τους βλεπουν που πανε να "χορεψουν" και μπαινουν στην μεση για παρεουλα.Σου καμα την καρδια περιβολι το ξερω αλλα καπως ετσι ειναι.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01461 seconds with 11 queries