Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 24-05-13, 17:48
Το avatar του χρήστη nikolaosbouk
nikolaosbouk Ο χρήστης nikolaosbouk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2012
Περιοχή: Καλαμαρια
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to nikolaosbouk
Προεπιλογή

[QUOTE=Nektamen;765829]Γεια σας παιδια! Λοιπον εφοσον δεν βρεθηκε κανενας που να ασχολητε με φρεον και τα λοιπα , πηρα την αποφαση να κανω εγω κατι με το θεμα ψυξη εφοσον περναει απο το χερι μου.

Για αρχη σκευτηκα 3 μεγαλους ανεμιστηρες υπολογιστη 12V οπου θα τους δουλευει το ηδι συστημα που εχω (ELIWEILL) απο το προηγουμενο ενυδρειο μου αλλα θα εχω μεγαλη εξάτμηση νερου και δεν ειμαι Φαν , οποτε το απορριπτουμε.

Κατα δευτερον ειχα σκευτει να αγορασω τα υλικα ενος συστηματος ψυξης ψυγειου η και AC ωστε να κανω ενα συστημα ψυξης με φρεον , δεν υπαρχει η καταλληλη γνωση και ο εξοπλισμος για να κανω κατι τετιο , οποτε το απορριπτουμε.

Κατα τρίτον σκευτηκα να παρω ενα μινι μπαρ ψυγειάκι 70Ε ωστε να αφαιρεσω τα περιτα πλαστικα που εχει μεσα και να το αντικαταστησω η με μια ανοξειδωτη μινι δεξαμενη νερου η με σχαρες οπου θα ψυχωντε και θα περναει νερο απο μεσα και ολα αυτα θα καταληγουν με καπιο τροπο μεσα στο σαμπ του ενυδρειου μεσω μιας μινι ανλτιας που θα την ελεγχει ο κονρολερ, βεβαιως και δεν θα εχει επαφη το νερο η προσμηξη με αυτο του ενυδρειου.

ΔΕΚΤΕΣ ολες οι γνωμες!!!!![/QUO

για δες αυτο το βιντακι http://www.youtube.com/watch?v=E_1qpfKlrmk
__________________
Reef-ακιας και Disk-ακιας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01441 seconds with 11 queries