Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 04-02-11, 13:11
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ntoris Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιος μπορεί ας με βοηθήσει. Εχω ένα χελωνάκι το οποίο τον τελευταίο καιρό το καβούκι του άρχισε να είναι πολύ μαλακό σαν δέρμα και ήταν συνέχεια πάνω σε μια πέτρα έξω από το νερό και κοιμόταν. Εδώ και μια βδομάδα δεν κουνιέται καθόλου και δεν ξέρω αν έχει πέσει σε χειμερία νάρκη αφού χέρια, πόδια και κεφάλι τα έχει έξω και δεν αντιδράει σε τίποτα. Μου φαίνεται οτι έχει ψοφίσει. Αλλά αν μια στα 1000 ζει τι να κάνω. Το έχω βάλει σε μια άλλη νεροχελώνα γιατί στην κανονική έχω ένα άλλο. Πρέπει να το έχω στο νερό?? Και το νερό που αλλάζω μυριζει άσχημα(δειγμα οτι έχει ψοφίσει???)Αν μπορεί κάποιος ας με προσανατολήσει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω........
φιλαρακι μου δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα μαλλον το χελωνακι σου πεθανε...σε τι θερμοκρασια το εχεις...αν ειναι σε κρυο υπαρχει μια περιπτωση να εχει πεσει σε χειμερια ναρκη αν και δεν το νομιζω γιατι δεν θα ηταν καγκελο αλλα μαζεμενο στο καβουκι του,.,,

τεσπα σε περιπτωση που ειναι στο κρυο ανεβαζεις την θερμοκρτασια και μετα απο λιγο ξυπναει...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01369 seconds with 11 queries