Θέμα: hermit-crabs
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 20-09-11, 17:57
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή hermit-crabs

Αν κι εχω αμελησει λογο ελειψης χρονου και.. φωτογραφικης μηχανης να αναρτησω φωτο απο το μεσογειακο μου, θελω να σας ρωτησω κατι πριν επιτελους το κανω! οι ερημιτες, κατα ποσο ειναι "επικινδυνοι" για τα κοραλια ανεμωνες και μικρα ψαρακια?! χθες "επιασα" στα πρασσα εναν, να καταβροχθιζει μια μικρουλα σαλιαρα που ειχα βαλει μεσα.. δε νομιζω να ηταν νεκρη ή κατι τετοιο..! επισης οι τραγανες μου εχουν..εξανλτησει τη "πρασιναδα" που ειχαν πανω! μηπως πρεπει οι 2 ερημιτες, να βρουν το δρομο τους για το παλιο τους σπιτι?! Επισης εχω προσεξει πως μεγαλα σχετικα σε μεγεθος σαλιγκαρια, αφηνουν..σαλια και ετσι δεν εχω κανενα μεσα! Υπαρχει καποιος με παρομοια εμπειρια ωστε να με διαφωτησει?!
Υ.Γ: το μεσογειακο ως ενυδρειο, πιστευω οτι ειναι.. ή εστω ειναι ενα απο τα καλυτερα!!! Σκεφτομαι να καταργησω τα υπολοιπα και να κανω τουλαχιστον 1 ακομη μεσογειακο στα 120 λιτρα! Μια μαγεια παιδες..!!! και δυστυχως (ή ευτυχως!) δεν ειναι κατι που μπορεις να το παραγγειλεις και να το αγορασεις απο ενα Pet! τουλαχιστον οχι ακομη και αυτο ειναι κατι που κανει το μεσογειακο ακομη καλυτερο!
__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01760 seconds with 11 queries