Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 24-08-13, 08:15
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Για τους κυβους δεν θα σε ενημερωσω λεπτομερως, γιατι δεν ειχα ποτε. Αλλα επειδη το ειχα ψαξει παλιοτερα, εχουν καποια θεματακια για την εγκατασταση της ψυξης, σε σχεση με ενα ενυδρειο με πλαστικο καπακι. Το καπακι των κυβων ειναι γυαλινο και για να βαλεις ανεμιστηρακια, πρεπει ή να το κοψεις ανοιγοντας τρυπες (δυσκολο), ή κατα τους καλοκαιρινους μηνες να μην εχεις καπακι και να κανεις καποια πατεντα.

Κατα τα αλλα, η dennerle ειναι πολυ ακριβη και κατα την προσωπικη μου γνωμη, απλα πληρωνεις διαφημιση. Για της aquael δεν εχω γνωμη, παρα μονο για τα φωτιστικα των κυβων που εχω σε ενα ενυδρειο, στα οποια δεν μπορεις να αντικαταστησεις τη λαμπα, αλλα πρεπει να παρεις ολο το συστημα λαμπα-ballast. Περιμενω απλα να καει για να παρω της arcadia.

Αυτο που θα σου προτεινα, ως σημαντικοτερο, ομως, ειναι να κοιταξεις για περισσοτερα λιτρα. Τα 30 λιτρα (καμια 20αρια καθαρα αν βγαλεις χαλικι, διακοσμιση) ειναι πολυ λιγα για οτιδηποτε. Ποσο μαλλον για red cherries (που υποθετω οτι θα βαλεις) που θα αυξανουν τον πληθυσμο τους με τρελους ρυθμους. Σε μερικους μηνες δεν θα ξερεις τι να κανεις σε αυτα τα λιτρα, οσες και να χαριζεις. Εστω ενα 50αρι να παρεις, οι προϋποθεσεις θα ειναι σιγουρα καλυτερες. Και στην τιμη, μπορει να σου βγει και πιο φθηνο απο τα ετοιμα πολυδιαφημισμενα πακετακια ενυδρειων.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01445 seconds with 11 queries