Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 20-06-16, 15:17
rozela120 Ο χρήστης rozela120 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-09-2014
Περιοχή: ηρακλειο
Μηνύματα: 195
Προεπιλογή Λιμνούλα 100-150 λιτρα

Γεια σας ζηλεψα και εγω βλεποντας τισ λιμνουλες σας και ειπα να μπω και εγω στον χορό...Ξεκινωντας μια γλαστρολιμνη καθος δεν υπαρχει χωρος για κανονικη...);

1)Πηρα εναν πλαστικο κουβα απο το πρακτικερ τησ οικοδομής οποτε ουτε να κλείνω τρυπεσ ειχα ουτε τιποτα ηταν ετοιμοσ ...(απλησίαστες σχεδον οι γλαστρεσ τυπου πηλινεσ η πολυ μεγαλες πλαστικες)

2)τον διακοσμησα με καλαμια (καλαμοτη) την οποια εκοψα στα μετρα μου και την εδεσα...μου αρεσε το αποτελεσμα αν χαλασει εχω καλυτερεσ ιδεεσ για αργοτερα αλλα για τωρα ειμαι καλυμμένος

3)πηρα και ασπρεσ πετρεσ απο το πρακτικερ παλι και τησ εβαλα στο βυθο για να κανει αντίθεση με το μαυρο πλαστικό

το θεμα των φυτων με ανησυχούσε πολυ καθωσ δεν περιμενα να βρω πουθενα νουφαρα και αλλα υδροχαρη φυτα αλλα η αρτεμισια κατευθειαν προσπαθησε να με βοηθήσει ..(ηταν ακι η δικη τησ εσωτερικη μονομαχιερα που με εβαλα να ξεκινήσω με λιμνουλα) και περνωντας σημερα απο ενα μεγαλο φυτωριο καταφερα και βρηκα καποια νουφαρα και 2 υακινθους του νερου...οποτε μπηκαν αυτα για αρχη και στην συνέχεια θα μπουν και καποια αλλα για να δείξει ποιο ομορφη !

τα νούφαρα ειχαν γλαστρα με εναν γκρι πηλό και μπηκαν οπωσ ηταν στο νερο χωρισ να λερωνουν εβαλα και καποια πετραδακια απο πανω για να μην φενετε η διαφορα στο χρωμα ..οι υάκινθοι επιπλέουν οποτε τουσ αφησα στην επιφάνεια...εβαλα και κάποιους πιστα ,και λευκοκεφαλα

μπηκαν και μερικα γκαπι που ειχα (αν και επειδη τα βλεπει πολυ ωρα ο ηλιος δυσκολα να την παλεψουν..

την λίμνη την εβαλα να την χτυπαει ο ηλιος αρκετεσ ωρεσ τη μερα...εκανα καλα η θα βράσει το νερο??
τουσ υακίνθους τουσ πειράζει η δεν εχουν θεμα?

η υπόλοιπη διακόσμηση ειναι σε αρχικο επιπεδο ακομα καθώς σκέφτομαι ν ακανω καποιο καταρακτη για να κυκλοφορήσει το νερο
image upload no registration
[img=https://s31.postimg.org/rmxyct2mj/20160620_140229.jpg]screenshot tool
how to take a screen shot
-------------------------
screenshot tool

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rozela120 : 20-06-16 στις 15:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01597 seconds with 11 queries