Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 21-05-13, 19:39
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

βρεθηκε η λιμνουλα,ευχαριστω και το συμφορουμιτη που μου την εδωσε,(δε γραφω το ονομα του γιατι δεν τον ρωτησα αν θελει.)
και απο αυριο ξεκιναμε
260-270 λιτρα βιοτοπικη λιμνουλα μονομαχων

θα δοκιμασω να την καθαρισω με ατμοκαθαριστη απτην αλγη και τη σκονη και αν δε δω προκοπη,θα την τριψω με το χερι.κατα ταλλα ειναι σε αψογη κατασταση




-------------------------
α και μην ξεχασω! θα χρειαστω παπυρο,οποτε αν καποιος εχει και θελει να προσφερει,-εστω και λιγο δεν πειραζει-παρακαλω να μου το πειη αν ξερει καποιος που μπορω να βρω να αγορασω,επισης θα βοηθησει
-------------------------
η λιμνουλα καθαριστηκε βιολογικα με ατμοκαθαριστη,νερο και βουρτσα.τελειωσε (σχεδον) το καθαρισμα και μενει να την περασω ενα χερι ξυδι η μπορει να το κανω με πολυ αραιωμενη χλωρινη.
θα δω μετα.τελειωνω με αυτο σημερα και μετα ξεκιναω να δω πως θα στηθει.

Uploaded with ImageShack.us
σκεφτομαι να τη ντυσω περιμετρικα με πολυστερινη και να προσπαθησω να το κανω λιγο αναγλυφο σαν βραχο.το κακο με αυτο ειναι οτι δεν θα ταιριαζει και πολυ με τον υπολοιπο χωρο του μπαλκονιου.(οχι οτι ειναι και τιποτα ιδιατερο το μπαλκονι δηλαδη αλλα τεσπα)

η αλλη λυση που θαναι και πιο ευκολη αλλα μαλον πιο ακριβη θαναι να μπει η πολυστερινη και πανω της να μπει ξυλο περιμετρικα.ωστε να φανει σαν ξυλινο πλαισιο.

αν εχετε ιδεα για το τι ξυλο μπορει να μπει που να μη βγει πολυ ακριβο ειμαι ολος αυτια.

το αλλο που μπορω να σκεφτωψ αυτη τη στιγμη ειναι με "ψαθα" περιμετρικα.πρεπει να το σκεφτω ομως πως θα φαινεται.το καλο με την ψαθα οπως και με την πολυστερινη στην πρωτη περιπτωση ειναι οτι δεν θα αυξησει το βαρος καθολου....μονο που δεν τρελαινομαι για την ψαθα,μου φαινεται καπως...κλινω προς την απομιμηση βραχου,ειτε φτιαχτο ειτε αγοραστο.αλλα αυτο θα βγει πιο ακριβο ακομα.

αυτο που δεν ξερω ειναι αν χρησιμοποιουσα φυσικο φελλο πως θα φαινοτανε...

ακουω ιδεες αν εχετε κατι να προτεινετε...
-------------------------
μαλον βρεθηκε η λυση και θα γινει χρησιμοποιοντας φελιζολ και τετοια μοντελιστικα πανελακια για διοραματα

Uploaded with ImageShack.us
ετσι θα γλυτωσω και το βαρος και οπως το εχω στο μυαλο μου πιστευω οτι θα βγει καλο.θα δειξει.οπως και ναχει θα δοκιμασω γιατι δε θα κοστισει σχεδον τιποτα.
-------------------------
ακυρο το τελευταιο γιατι το μαξ δεν τοχει πιασει η κριση.10 ευρω το κοματι ταχει και τοχα παρει 1 θα γινει με πολυστερινη κ ας εχει περισσοτερη δουλεια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 21-05-13 στις 19:39 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01820 seconds with 11 queries