Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #72  
Παλιά 12-05-16, 09:28
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι παρατήρηση βρε Θέμη, κούκλα είναι
Μόνο μία παρατήρηση,
στο τίτλο,
θα δει κάποιος που λες αρχάριος ,
και όταν δει το αποτέλεσμα θα του φύγει το σαγόνι
Σ ευχαριστω πολυ Τάκη για τα καλα σου λογια αλλα και για την γενικοτερη βοηθεια σου με τις πληροφοριες που δινεις σε ολα τα θεματα,να σαι καλα
Τα σπανε τα λεντακια,μενει να δω τι θερμοκρασιες θα χω το καλοκαιρι κι αν θα χρειαστω καποιο εξτρα ανεμιστηρακι να βοηθαει με την απαγωγη της θερμοτητας στο καπακι..Πηρα κι ενα warm white να δω πως θα δειχνει αλλα δεν το χω δοκιμασει ακομη..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λάμπρος.Τ Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάρα πολύ όμορφο το ενυδρείο σου.
Να σαι καλα Λαμπρο σ ευχαριστω πολυ!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο Θεμη! Πολυ ομορφο!
Σ ευχαριστω πολυ ΣτέφανεΑφου η ροταλα δεν ευδοκιμησε τελικα μεταφυτεψα sessiliflora και μια χαρα!!Εχω σκεφτει να βγαλω το stargrass γιατι θελει διαρκως κλαδεμα και πιανει ογκο σε μικρο ενυδρειο αλλα απ την αλλη ειναι γρηγορης αναπτυξης κι ισως βοηθαει πολυ με τα νιτρικα..To pogostemon erectus μ αρεσει πολυ καποια στιγμη θα το δοκιμασω A ξεχασα σ ευχαριστω επισης για τις moss που μου χες στειλει η christmas στην αρχη εμενε στασιμη αλλα μετα παει σφαιρα.Η fissidens θελει πιο πολυ υπομονη,τωρα που πηρε τα πανω της θα την απλωσω σε μεγαλυτερη πετρα να δειξει!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnpecn` Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ ωραιο εχει γινει,και προβλεπεται να γινει καλυτερο

τετοια βλεπω και θα βγαλω πετρες ξυλα και θα φουλαρω φυτα και εγω
Σ ευχαριστω πολυ βρε Γιάννη!!Κι επισης σ ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες που χεις δωσει με τα diy λιπασματα δοσολογιες κτλ, γιατι αλλο να διαβασεις ενα υπομνημα που σιγουρα μπορει να τα λεει ολα,αλλα για εναν καινουριο μετρανε πολυ οι λεπτομερειες
Ενταξει εσενα το ενυδρειο ομως ειναι αλλη φαση,ειναι πολυ ωραιο και το hardscapeΞερω εχεις αδυναμια στα φυτα,τωρα εγω σε ποια κατηγορια ειμαι στο dutch ας πουμε;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kosmas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο Θεμη!!! κουκλι ειναι να το χαιρεσαι
Σ ευχαριστω πολυ Κοσμα!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanisalus18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχτύπητο φίλε μου
Σ ευχαριστω πολυ Γιάννη να σαι καλα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ όμορφο να το χαίρεσαι!!!!

Με τα ram, τι νομίζεις ότι συμβαίνει και δεν μεγαλωνουν?

Πλάτυ δεν είχα ποτέ. Λες να έχει πρόβλημα ο γόνος των γαρίδων?
Σ ευχαριστω πολυΤα ram πιστευω πως εχουν θεμα με το ασβεστιο και δεν μεγαλωνουν, φτανουν μεχρι ενα σημειο και μετα ξεθωριαζει το κελυφος και χανονται..κι επισης παιζουν ρολο(απ οσα εχουν αναφερθει κι απο αλλα παιδια σε συζητησεις) τα παρα πολλα turbeculata τα οποια απορροφουν στοιχεια απ το νερο αλλα κι αυτα κανουν πολυ καλη δουλεια στο υποστρωμα.Εχω κρατησει να σου πω κοκκαλο σουπιας αλλα δεν το χω βαλει δισταζω απ την αλλη δεν ξερω αν θα μου πειραξει αλλες παραμετρους στο νερο kh-gh..
Οσο για τις γαριδες τι να σου πω πολλαπλασιαζονται ταχυτατα 5 ειχα στην αρχη και τωρα πρεπει να ναι μεσα πανω απο 30 ισως και παραπανω,κι εγω φοβομουν στην αρχη για τα πλατυ που ειναι πολυ πιο διερευνητικα ψαρια απ τα γκαπυ που ειχα πριν αλλα προφανως δεν πειραζουν γονο,αλλα σιγουρα παιζει σημαντικο ρολο και η moss και επιβιωνει..
__________________
Θέμης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Themis_aqua : 12-05-16 στις 09:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01939 seconds with 11 queries