Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #40  
Παλιά 27-03-08, 15:24
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KOKOBAS Εμφάνιση μηνυμάτων
εννοώ όταν μάθαινες ποδήλατο και έπεσες και σηκώθηκες γιατί ήθελες να ξαναπροσπαθήσεις, εννοώ όταν χάλασε κάτι και προσπάθησες να το φτιάξεις χωρίς να ξέρεις τι ακριβώς κάνεις και εννοώ το συναίσθημα όταν αυτό το κάτι το είδες να δουλεύει. Αυτό είναι ο πειραματισμός. .....
Οπως καταλαβαινω εγω ομως, ο πειραματισμος αυτος (ζωοτόκα και κιχλιδα) γινεται πανω στα ψαρια.
Δεν θα χτυπησεις εσυ πεφτοντας απο το ποδηλατο αλλα τα ψαρια.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KOKOBAS Εμφάνιση μηνυμάτων
......Και στόχος μου δεν είναι βέβαια να πειράξω τα ψάρια. Όπως είπα πριν μαθαίνουμε από τα λάθη μας και δε τα ξανακάνουμε,......
Αν σου λενε ολοι οτι ειναι δοκιμασμενο και αποτυχημενο, γιατι επιμενεις να "πειραματιστεις" και εσυ?
Στοχος δεν ειναι να πειραξεις τα ψαρια αλλα (για να μην αποκλεισω ολες τις πιθανοτητες και ετσι να συνεχισεις να πιστευεις οτι θα το πετυχεις εσυ πρωτος) κατα 99% θα αποτυχεις και θα την πληρωσουν καποιες ζωες και οχι ενα χαλασμενο ραδιοφωνο που προσπαθησες να επιδιορθωσεις χωρις να ξερεις τι κανεις.

Αυτη ειναι και η ουσια της αποψης μου.
Δεν αξιζει να πειραματιζεσαι με τιποτα οταν αυτος ο πειραματισμος εχει επιπτωση πανω σε αλλους και ιδιως σε ζωες αθωων (ανθρωπων και ζωων)
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01402 seconds with 11 queries