Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 13-07-18, 13:51
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικολέτα δεν ξέρω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο κουτί για χρόνια. Πιστεύω πως με τον καιρό, το σχήμα του θα αλλοιωθεί, αν δεν το ενισχύσεις

Επίσης δε νομίζω κάποιος να το γεμίζει μέχρι πάνω. Ζήτημα να αξιοποιηθούν 130-150 λίτρα

Στα δικά μου μάτια, αποτελεί προσωρινή λύση κι όχι μόνιμη
Είναι άλλο η χρήση καραντίνας, άλλο η προσωρινή λύση λόγω πχ μιας διαρροής κι άλλο κάτι μόνιμο σε τέτοιο κουτί
Δεν ξέρω για άλλους αλλά εγώ το είχα 4 χρόνια με guppys χωρις προβλημα και γεματο μεχρι το χειλος , σιγουρα ανοιγει λιγο με τον καιρο αλλα δεν ανοιξε ποτε ολοκληρωτικα προς το παρον , ακομη δουλευει , εχω δυο τετοια . Σιγουρα παντως αισθητικα για μονιμο δεν ειναι κατι ωραιο ναι καλυτερα να παει για ενυδρειο μεγαλυτερο :P . Το βασικό μειον είναι οτι υπάρχει καποια πιθανότητα να πεταχτει το χρυσοψαρο απ' εξω σε περιπτωση στρεςς ή τρομάγμα ... Εμένα μου έχει συμβεί μια φορά με το αγαπημένο μου ψαράκι τον Περικλή τον οποιο έχασα έτσι ακριβώς ... Μαρία μου εάν δεν μπορείς να πάρεις μεγαλύτερο ενυδρείο άμεσα τοτε κράτα το σε αυτο απλώς μην βάλεις κι αλλα χρυσόψαρα μέσα :P και κάνε μεγάλες αλλαγές οταν βλέπεις τα νιτρικά ψηλά μπορεί να χρειαστεί να κανεις και αλλαγές 50% ή και μεγαλύτερες ειδικά τώρα το καλοκαιρι που η θερμοκρασιες ανεβαινουν εγω κάνω πολύ μεγαλές αλλαγες μέχρι και 80% σε μεγαλύτερα ενυδρεια .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01350 seconds with 11 queries