Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 23-10-10, 19:46
filebox Ο χρήστης filebox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2010
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Είχα την εντύπωση πως τα αντιχλώρια δεσμεύουν και την αμμωνία (και παραπάνω τα παιδιά αυτό γράψανε ή αυτό κατάλαβα). Έχω το tetra aqua safe.

Για τη θολούρα είχες δίκιο, σήμερα είναι τελείως καθαρό και τα ψαράκια είναι ήρεμα και κολυμπάνε παντού χωρίς να ενοχλούνται (ιδιαίτερα) από την παρουσία μου...
-------------------------
Να και οι πρώτες φωτογραφίες και βίντεο...

Το ξέρω πως είναι τελείως άδειο αλλά ο σκοπός ήταν να σώσουμε τα ψαράκια και μετά βλέπουμε για το καλλιτεχνικό...

(Οι φωτογραφίες είναι λίγο εκτός εστίασης και σκοτεινές γιατί τα ζεμπράκια φυσικά δεν καθόντουσαν ακίνητα με τίποτα)


(με κλικ πάνω τους βγαίνουν μεγάλες)

Στη δεύτερη φωτογραφία έχω και δύο απορίες, το φυτό δεξιά (με πράσινα φύλλα από πάνω και κόκκινα από κάτω) μου το έδωσαν χωρίς ρίζες όπως είναι μόνο το κλαράκι και δεν ξέρω καν τι είναι (δεν μπόρεσα να βρω κάτι να του μοιάζει στο tropica). Επίσης το απόγευμα κούνησα τα φυτά και μέσα σε 2 ώρες δημιουργήθηκε αυτή η καφέ μπίχλα (προφανώς άλγη) πάνω στο φύλλο αριστερά. Να την αφαιρέσω με το χέρι;

Για τέλος τα βίντεο, το πρώτο ένα close up στην ήρεμη γωνία

Και το δεύτερο βίντεο όπου δεξιά φαίνεται το "τρενάκι" που κάνουν με την ροή του φίλτρου, γκαζώνουν, φτάνουν ψηλά και μετά αφήνονται να τα κατεβάσει η ροή. Παίζουν έτσι 1 λεπτό και μετά πηγαίνουν στην άλλη πλευρά που είναι πιο ήσυχα και μετά από λίγα λεπτά πάλι τα ίδια. Η οπτική είναι περίεργη γιατί όταν έμπαινα στο δωμάτιο σταμάταγαν!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη filebox : 23-10-10 στις 19:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02048 seconds with 11 queries