Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 07-05-16, 12:25
baggelis- larisa Ο χρήστης baggelis- larisa δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-04-2016
Περιοχή: λαρισα
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή νεος tanganyika

Καλησπερα σε ολους και χροννια πολλα!ασχολουμε την τελευταια 7ετια με τα ενυδρεια κοινωνικα κ τα τελευταια χροννια μονο με δισκους!μετα απο μια παυση 1 χρονου λογο προσοπικων προβληματων ξεκιναω παλι να στησω ενα ενυδρειο αυτην την φορα αφρικης!Λογο του οτι ειμαι καινουργιος σε αυτου του ειδους τα ψαρια θα ηθελα την γνωμη σας κ αποψεις σας πανω σε αυτα που εχω επιλεξει ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΝ ΑΛΛΟΥς ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥς!παραθετω λοιπον τα στοιχεια αλλα και τα υλικα που διαθετω!


1)το ενυδρειο δεν εχει φτιαχτει ακομα μαλλον απο βδομαδα και οι διαστασεις του λεω να ειναι 120χ40χ50!με εσωτερικο φιλτρο(υπαρχουν απο τα προηγουμενα ενυδρεια 2 φιλτρα εξωτερικα 1eheim 2217 k 1 eheim 2073 τα οποια εχω βαλει αγγελεια να δωθουν αλλα οπως το βλεπω θα τα κρατησω το ενα σηγουρα!)απλα αποφασισα για εσωτερικα λογο ευκολια κ οικονομιας!ΑΡΑ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ 110Χ40Χ50
2)Το ενυδρειο με αυτα που εχω διαβασει λεω να γινει tanganyika k οχι malawi!
3)τα ψαρια που εχω επιλεξει ειναι julidochromis regani & paracyprichromis nigripinnis εδω κυριως θελω την συμβουλη σας (δεν ξερω αν ο συνδιασμος ειναι σωστος ,αν το ενυδρειο ειναι καταλληλο κ ποσα ατομα απο το καθε ειδος να βαλλω κ αν μπορω να προσθεσω κ ακποιο αλλο ειδος
3)υπαρχει υποστρωμα απο το δισκαδικο carat 6 λευκη κ πετρες αρκετα κιλα απο την παραλια!ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries