Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #80  
Παλιά 09-02-14, 19:14
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sokrates978 Εμφάνιση μηνυμάτων
για το κοπιδη ποθ ροτατε ειναι κοπιδι μοκετας
δεν υπαρχει κατι ιδικο
Συγνώμη φίλε αλλά από τα λίγα που ξέρω και επειδή το χρησιμοποίησα και το χρησιμοποιώ ήδη, ο συγκεκριμένος κόφτης δεν έχει καμία σχέση με κόφτη για μοκέτες, και συγκεκριμένα δεν κόβει, χαράζει το πλεξιγκλάς, και εκεί που αδυνατίζει το πλεξιγκλάς σπάει



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sokrates978 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε φαρμακιο χλοροφορμιο 17 ευρο
το χλωροφόρμιο από όσο έψαξα στις αρχές δεν το έβρισκα εύκολα και 17 Ευρώ τα πόσα ml ? Γιατί τη συγκεκριμένη κόλλα τη παίρνω 10 Ευρώ τα 100 ml ή 30 Ευρώ το αλουμινένιο μπουκάλι τα 1400 γραμμάρια, και πιστεύω πως δεν είναι επικίνδυνη όπως το χλωροφόρμιο και να φοράς μάσκα όταν τη χρησιμοποιείς, επειδή έχω κολλήσει αρκετές κατασκευές και σε κλειστό χώρο δεν παρατήρησα ζαλάδες ή υπνηλία, ούτε γράφει κάτι τέτοιο το μπουκάλι επάνω. Προσωπικά συστήνω αυτή τη κόλλα σε σχέση με το χλωροφόρμιο, αρκεί να μπορεί κάποιος να τη βρει, και επίσης θα πρότεινα προσοχή σε όποιον χρησιμοποιήσει χλωροφόρμιο



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sokrates978 Εμφάνιση μηνυμάτων
μην δοκιμασετε να το βαλετε καπου που περναει νερο γιατι η κολα ειναι ακρος εποξικη
τι εννοείς ? οι περισσότερες κατασκευές μου είναι μέσα στο νερό πάνω από 1 χρόνο και δεν έχουν πάθει τίποτα αλλά ούτε και τα ψάρια, μήπως εννοείς να μη μπει στο νερό πριν στεγνώσει ? γιατί αυτό που παρατήρησα είναι πως στεγνώνει πάρα πολύ γρήγορα , σε μερικά λεπτά έως μισή ώρα, ανάλογα με τη ποσότητα ης κόλλας, και επίσης παρατήρησα πως η συγκεκριμένη κόλλα δεν κολλάει αλλά λιώνει τα κομμάτια του πλεξιγκλάς και κολλάνε μεταξύ τους, και τα κομμάτια μετά δεν ξεκολλάμε αλλά γίνονται ένα σώμα και μόνο σπάνε, και από ότι γνωρίζω εποξική κόλλα είναι η κόλλα που συγκρατεί τα 2 κομμάτια ενώ με αυτή δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sokrates978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε σταματη αυτος ειναι πλαστικος δεν ειναι ακριλικος δεν κανει για κολλημα
θα λιωσει απο την κολα
Και καλύτερα που δεν κολλάει, θα συνιστούσα να μη χρησιμοποιείται μεντεσέδες κολλητούς αλλά θα τους βάζετε με βίδες, γιατί αν σας χαλάσει μετά δεν αλλάζει , δεν ξεκολλάει, ενώ με βίδες τον αλλάζεται όποτε θέλετε, και επειδή είδα και τους μεντεσέδες από πλεξιγκλάς θεωρώ πως είναι πολύ ευαίσθητοι να σπάσουν, και οι συγκεκριμένοι που πρότεινα είναι από ναυτιλιακά είδη με ανοξείδωτο πίρο
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 09-02-14 στις 19:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01764 seconds with 11 queries