Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 22-02-13, 16:27
Το avatar του χρήστη kesanis
kesanis Ο χρήστης kesanis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 456
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Ως προσωρινη λυση νομιζω οτι μπορεις να το δοκιμασεις, αλλα παντα κανοντας τις πρωτες μερες μετρησεις ph σε διαφορες στιγμες της ημερας και παρατηροντας στενα τα ψαρια. Για να εισαι εντελως ησυχος, παντως, καλο θα ειναι να πας σε controller καποια στιγμη.

Άρα παίρνω υγρά τεστ για pH και προχωράμε με προσοχή. Να σου πω την αλήθεια, αυτό είχα αποφασίσει και εγώ με το που έμαθα για το θέμα "pH".


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ξερεις οτι η ιστορια με μαγια-ζαχαρη και δε συμμαζευεται, με εκνευρισε και εμενα τοσο πολυ, ωστε ξεστησα το 60αρι φυτεμενο και τωρα το ετοιμαζω για Tanganyika. Οποτε καλα λες οτι πρεπει να μαθαινεις απο τα λαθη των αλλων, γιατι αν δεν αποφασισεις να κανεις αυτο ακριβως που πρεπει, με τον σωστο τροπο και οχι με πατεντες, στην περιπτωση σου μπουκαλα και controller, στο τελος δεν θα ανταμειφθεις απολαμβανοντας ηρεμα το ενυδρειο σου και πιστεψε με, θα κουραστεις πολυ να εισαι ολη την ωρα απο επανω γιατι πρεπει να συμμαζεψεις τα ασυμμαζευτα και οχι γιατι απλα θελεις.

Φαντάσου αυτό επί δύο. Ενα ζουμί για το 180άρι και ένα για το 220άρι! Μιλάμε δεν την παλεύω άλλο, με τίποτα!!! ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!!
Τουλάχιστον τώρα θα έχω το ένα μόνο. Και αν πάνε καλά τα πράγματα θα βάλω σιγά-σιγά και στο άλλο.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολα μαζι τα βηματα, παντως, ειναι δυσκολο να γινουν. Σιγα-σιγα και μεθοδικα.
Αυτό ξαναπές το. Που να βρεθούν τα λ7.... Με 3000 διαφορετικούς φόρους, ισφορές και χαράτσια δεν μένει φράγκο. Και θεωρώ τον εαυτό μου από τους τυχερούς που ακόμα μπορώ να κάνω και την λόξα μου.

Το έτερον ήμησι βέβαια ψιλογκρινιάζει για τα δύο ενυδρεία αλλά μέχρι στιγμής υπερισχύω!

Για το πόσο ακόμα δεν ξέρω βέβαια ....
__________________
Ποτέ μην λογομαχείς μ' έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του όπου και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01549 seconds with 11 queries