Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 13-12-06, 13:22
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

χμμμμμμμμμμμμ.... ψιλοι στα αυτια μου μπηηηηηκανεεεε... .ωωωπα !!!
μηπως τελικα το λάθος είναι ολίγον τί δικό μου ?
Τι θέλω να πω ??
Παλαιότερα όταν μετά τις αλλαγές γέμιζα με νερό, το έκανα σιγά σιγά ...με μπουκάλι νερό πιο ψηλά και με σωληνάκι αεραντλίας...
Αυτό επειδή ήταν ολίγον τι κουραστικό/βαρετό συμπλήρωνα νερό απο μπουκάλια .... σχεδόν ίδιας θερμοκρασίας αλλά σχετικά πιο γρήγορα.
Δεν λεω πως έπερνα το μπουκάλι και μπλούμ μέσα το νερό αλλά με αρκετά περισσότερη ροή απο ότι θα έπεφτε μέσα αν το έβαζα με σωληνάκι.
και φυσικά δεν παρέσερνα τον ψάρι .... το έρινα απο την άλλη μεριά απο όπου βρισκόταν ο ψάρης !
και κάτι άλλο.
μετά απο κάθε αλλαγή νερού ξανα γέμιζα τα μουκάλια, έριχνα αντιχλώριο και τα άφηνα κλειστά για καμια εβδομάδα μέχρι την επόμενη αλλαγή.
μήπως αυτή η εβδομάδα που "αποθήκευα" το νερό, έχανε ό,τι ιχνοστοιχεία περιέχει ή γινόταν τίποτα άλλο "παράξενο" στο νερό με αποτέλεσμα τα γνωστά προβλήματα που αναφέρω στο ποστ?

Όσο για το θέμα της δόνησης ναι .... έχεις δίκιο Σωτήρη ... και το φιλτράκι σπόγγου προκαλεί μια μικρο δόνιση απο τις μπουρμπουλίθρες που κανει ... μια και είναι αρκετά μεγάλες και όχι όπως θα βγαίνανε απο πορόλυθο ....
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01491 seconds with 11 queries