Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #154  
Παλιά 29-06-15, 01:37
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε κοιτα να δεις ειχα κανει δυο φορες ατς σε 310λτ ενυδρειο.
Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι για πλακα μπορει να στεγνωσει το ενυδρειο με αυτη την μεθοδο.
Δευτερων το ατς ειναι πολυ απαιτητικο. θελεις καθημερινα ισοποσα ταισματα γιανα δουλευεις σωστα και να ειναι και το ενυδρειο να εχει σταθερες τιμες.
Για τι θεμα της χαετο τωρα το καλο ειναι οτι δεν αφηνει ευκολα στοιχεια στο νερο.και γιαναγινει αυτο θα χρειαστει να ειναι για αρκετες μερες στεγνο.
μετα απο 1.5 χρονο και χορις να εχω σκιμμερ καταλαβα οτι το συστημα μου ειχε ελαφρως φωσφορικα μη μετρησιμα αλλα ειχε.

Τωρα για να εστιασουμε στο προβλημα του φιλου εγω θα εκανα μια γενεα αλλαγη νερου να πεσουν τα νιτρικα και θα ειχα βγαλει τον αντιφωςφορο.
Μπορει την 1η εβδομαδα να μην δει αλλαγη αλλα θα πρεπει να.δεις εστω και λιγο αναπτυξη στην χαετο....
To είχα 1 χρόνο το ATS, τάιζα αρκετά καθημερινά τα ψαράκια μου και η turf φούντωνε κάθε βδομάδα... αλλά είχα αφήσει 2 φορές για 4 ημέρες χωρίς τροφή και μία για 5 μέρες το καλοκαίρι, χωρίς να δω την άλγη να παθαίνει κάτι, απλά επειδή τα νιτρικά μου ήταν κάτω από 5 πάντα, μετά τις νηστείες, δεν είχα τόσο ανάπτυξη στην άλγη, χωρίς όμως να έχει σαπίσει, ή ξεπιαστεί κλπ... Για παραπάνω χρονικό διάστημα, δεν έχω δοκιμάσει...

Για τον αντιφώσφορο συμφωνω απόλυτα..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01824 seconds with 11 queries