Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 08-12-08, 20:57
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Προσωπικά θα το έκανα άλλο ένα ενυδρείο μόνο για pleco,είτε με κάποιο είδος μεγάλων Panaque(π.χ. Panaque L191 ή Panaque L330 ή Panaque L27 ''Alto Tocantins'') είτε με κάποιο είδος μεγάλων Pseudacanthicus ως βασικούς pleco μαζί με άλλους μικρότερους από τον ίδιο βιότοπο και κάποιο είδος Characin για τα μεσόνερα στην περίπτωση που διάλεγα Panaque ή κιχλίδας γρήγορων νερών στην περίπτωση των Pseudacanthicus.Από την άλλη,ίσως το έκανα βιοτοπικό για Aequidens rivulatus ''Gold Seam'' που είναι το αγαπημένο μου είδος κιχλίδων και θα ήθελα πολύ να το κρατήσω κάποτε σε ενυδρείο μου...

Το δίλημμα που αναφέρω πιο πάνω το πέρασα πολύ καιρό πρίν και κατέληξα σε μεγάλους Panaque και είμαι σίγουρος πως αν τύχει και αποκτήσω και άλλο 2μετρο,ή μεταφέρω τους κατοίκους του υπάρχοντως σε μεγαλύτερο,πάλι σε Panaque με βλέπω να πηγαίνωΠιθανότατα όμως σε βιοτοπικό Panaque cochliodon για ένα ζευγαράκι από αυτούς τους υπέροχους Panaque εκ του οποίου είμαι κάτοχος ενώς πανέμορφου θηλυκού και σύντομα ελπίζω και του αρσενικού που μου λείπει Έτσι θα γινόταν επιτέλους και το άλλο μου ενυδρείο πραγματικό βιοτοπικό Rio Orinoco και όχι βιοτοπικό παρα ένα είδος
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01683 seconds with 11 queries