Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 27-09-11, 17:10
Το avatar του χρήστη nkmyrtos
nkmyrtos Ο χρήστης nkmyrtos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Μηνύματα: 121
Προεπιλογή ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΝΕΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ

Επανερχομαι λοιπον στο σωστο χωρο για να γραψω τα σχεδια μου για το στησιμο του νεου μου ενυδρειου που ξεκιναει σαν fish only και μελλοντικα να εξελιχθει σε reef. Εχω ξεκινησει λοιπον να φτιαχνω μια λιστα με τα υλικα που θα χρειαστω για να το ξεκινησω ( το ενυδρειο ειναι ενα juwel vision 180).
1. skimmer deltec mc 600
2. εξωτερικο φιλτρο (μιας και σκεφτομαι να ξηλωσω το εσωτερικο για να κερδισω χωρο) εδω θελω τις προτασεις σας
3. αραγωνιτης 35kg
4. ζωντανος βραχος 12kg
5. ψοφιος βραχος 8kg
6. λαμπες θα αντικατασταθουν οι 2 του ενυδρειου με T5 marine+blue που δινει η juwel για το συγκεκριμενο ενυδρειο
7. α/ο+di (και εδω θελω τις προτασεις σας )
8. κυκλοφορητες koralia evolution 2800 επι 2
9. αλατι 50kg
10. ρεφρακτρομετρο
Ολα αυτα εχω ενα περιθωριο 3 μηνων να τα μαζεψω σιγα σιγα για οικονομικους κυριως λογους (αν βρω και καλα μεταχειρισμενα δεν θα με πειραζε ή βραχο και αραγωνιτη απο ιδιωτη) και ταυτοχρονοα θεωρω οτι ειναι και μια καλη ευκαιρια αυτο το διαστημα που θα μεσολαβησει να διαβασω οσο το δυνατον περισσοτερα για να αποφυγω πιθανα λαθη.
Επιπλεον εχω σκοπο να σας βομβαρδισω με πολλες ερωτησεις μην με για αυτο και πολλες φορες καποιες απο αυτες πιθανον να σας φαινονται και ηλιθιες.
Για ξεκινημα αυτα και επισης θα ανεβασω και μια φωτογραφια απο το ενυδρειο μαζι με τον χωρο που ειναι εγκατεστημενο γιατι υπαρχει και εκει ενας μικρος περιορισμος
__________________
Για να φτάσεις στο φως, πρέπει όχι να αποφεύγεις το σκοτάδι, αλλά να περνάς από μέσα του
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 11 queries