Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 04-07-13, 23:06
lionor Ο χρήστης lionor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή

Το φως πραγματι ειναι πολυ δυνατο, 2x45 ειναι, πρεπει να το κανεις δασος εκει μεσα.Και να φανταστεις οτι τις μισες λαμπες τις εχω καλυψει με αλουμινοχαρτο...
Νομιζω πρασινη αλγη ειναι, προς το παρων την αφαιρω με μαγνητη.
Τις ανουμπιες καλα τις ειχα βαλει, αλλα ειχαν απο την αρχη υποστει ταλαιπωρια, τωρα θυμηθηκα οτι ειχαν ταξιδεψει απο κινα και ειχαν περασει και τα χιλια μυρια οταν το εστρωνα (επι 2 μηνες εστρωνα με αμμωνια...). Πιστευω αυτες που εχω τωρα να τα πανε καλυτερα.
Τα ανεμιστηρακια ειναι τα γνωστα konig. Η θερμοκρασια στο ενυδρειο αν δεν ηταν αυτα, υπολογιζω οτι ανετα θα εφτανε τους 33 βαθμους, οποτε νομιζω καλα ειναι. Ετσι κι αλλιως εχω συνεχεια το νου μου, αν συμβει κατι να επεμβω.
Ειπα για τα προστατευτικα, οχι τα φιλτρα σκονης. Σαν αυτο δηλ:http://www.ebay.com/itm/New-Chrome-M...ht_2895wt_1141
Σκουρια πιανει αυτο που ειναι κοντα στην εξοδο του φιλτρου και αυτο που ηταν κατω απο την αεραντλια. Φοβαμαι να τα βγαλω, γιατι αν και τα ψαρακια δεν τα βλεπω να πηδανε, μια φορα αν γινει, τοτε θα το μαζευω κομματακια...
2 χρυσοψαρακια εχω μεσα, νομιζω shubukin ειναι. Αμμωνια-νιτρωδη-νιτρικα ειμαι οκ. Το ph Ομως ειναι ανεβασμενο, αν δεν κανω λαθος μου βγαινει γυρω στο 8,5. Αυτο με φοβιζει μακροπροθεσμα...
Απο φυτα, ειχα δοκιμασει να βαλω κερατοφυλλο αλλα...το ρημαξαν. Γενικα δεν ειμαι και πολυ των...κηπων
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 11 queries