Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 12-11-17, 17:13
Το avatar του χρήστη ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ
ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ Ο χρήστης ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-10-2017
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μυστικό για ένα φυτεμένο είναι κατά εμέ όλα εκτός από το φωτισμό. Πρώτα θα σε απασχολήσει ένα καλό υποστρωμα που θα σε βοηθήσει στην πρώτη σου απόπειρα. Μετά μας ενδιαφέρει η φίλτρανση που θα συμβάλει στη σωστή κυκλοφορία co2 και θρεπτικών. Τρόπος διάχυσης και προγραμμα λίπανσης έχεις καταλήξει?

Το φως που εχεις τώρα είναι λίγο όντως αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν κάνει για φυτά. Είναι θέμα επιλογής και εάν εσύ θες ένα φυτεμενο που κάθε βδομάδα θα είσαι με το ψαλίδι στο χέρι ή απλά θες ένα καταπράσινο aquascape .

Εγώ θα έβαζα ακόμα μια λάμπα για αρχή. Δεν υπάρχει στην πραγματικότητα λάμπα ενυδρειακη ,θέμα μάρκετινγκ είναι. Θα διαλέξεις ο,τι χρώμα λάμπα σου αρέσει εσένα στο μάτι. Συνδυασμός daylight στα 6500 μαζί με ένα πιο θερμό χρώμα όπως είναι η Sylvania grolux δίνουν ένα ισορροπημένο αποτελέσμα.
υπόστρωμα έχει μπει φλουριτης 21 κιλά από κάτω τρόπος διάχυσης με αυτό εδώ το έχω παραγγείλει από το ebay http://www.ebay.com/itm/Aquarium-Co2...72.m2749.l2649
εάν εννοείς φίλτρο εξωτερικό hydor professional 600 έχει παροχή 1300lt/h
λίπανση υδατοδιαλυτη και ταμπλέτες
επειδή θέλω να βάλω cuba μέσα για χάλι όλοι μου λένε ότι θέλω αναλογία watt/litro πάνω από 1
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01470 seconds with 11 queries