Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 11-07-11, 23:45
Το avatar του χρήστη apostolis veroia
apostolis veroia Ο χρήστης apostolis veroia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: veroia
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από japetus Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν βρεις πες μου να σου στειλω...
Έχω σε πέντε έξι λεκάνες αυτή τη στιγμή, έχουν γεννήσει κιόλας... Στη μεταφορά δεν έχουν πρόβλημα, σε ένα μπουκάλι νερού μπορούν άνετα να ταξιδέψουν, είναι πολύ ανθεκτικά..

Φυσικά, αν τα βάζεις το χειμώνα σπίτι, δε χρειάζεται να βάλεις κουνουπόψαρα, μπορείς να βάλεις τα πιο όμορφα ξαδελφάκια τους, τα γκάπι ή τα έντλερς..
Σε μια λεκάνη που έχω γκάπι, δεν τους έχω ούτε θέρμανση το χειμώνα.
Ίσως, λέω ίσως, θα μπορούσες να έχεις και ένα χρυσόψαρο. Εγώ ολο το χειμώνα σε μια απο αυτες τις γλαστρολίμνες είχα διατηρήσει 3 (εχμ, ναι..) χρυσόψαρα χωρίς πρόβλημα και τώρα το καλοκαιρι τα έριξα στη λίμνη...
eyxaristo jepetus!!!!!! αν δε βρω θα σου πω να μου στειλεις!τα γκαπι με τα κουνουποψαρα μπορουν να επιβιωσουν αρμονικα; τα γκαπι τρων και αυτα κουνουπια; διασταυροσει μπορει να γινει; ερωτηματα που θα ηθελα να ξερω
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να πω ότι είναι ωραία; αυτό είναι σίγουρο, μια γλάστρα γεμάτη νερό για μένα είναι πάντα ωραία!

Εγώ στις δικές μου έχω χρυσόψαρα πάντα χειμώνα καλοκαίρι. Το χειμώνα δεν παθαίνουν τίποτα. Απλά μόλις γίνουν τριών τεσσάρων και μεγαλώσουν τα ρίχνω στη λιμνούλα και βάζω γόνο, για να μην κρατάω μεγάλα ψάρια σε μικρό χώρο.

Από την στιγμή που η γλάστρα θα μεταφερθεί μέσα βάλε ότι θέλεις έντλερ ή γκάπυ. Τα κουνουπόψαρα είναι λύση ανάγκης για τις εξωτερικές γλάστρες, στις οποίες όμως μπορείς να βάλεις χρυσόψαρα για να τα βλέπεις κι όλας, άσε που δεν θα έχεις αναπαραγωγή και ψάρια μιλιούνια να μην ξέρεις τι να τα κάνεις, να τα κυνηγάς για να μην έχεις υπερπληθυσμό ... και να κάνεις την γλάστρα με τα φυτά ... μπολ σαλάτας!
lusy ευχαριστω για της πληροφοριες!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apostolis veroia : 11-07-11 στις 23:45 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01494 seconds with 11 queries