Θέμα: Killfish
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 27-01-12, 02:20
Το avatar του χρήστη Superpzarr
Superpzarr Ο χρήστης Superpzarr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2011
Περιοχή: Ρεθυμνο
Μηνύματα: 143
Προεπιλογή

για να είναι σχετικά σταθερή η θερμοκρασία βάλε μια μεγαλούτσικη λεκάνη με νερό και Θερμοστάτη μέσα στη λεκάνη και θερμόμετρο... μέσα στο νερό της λεκάνης βάλε το δοχείο με τα killies...
προσοχή να μη γέρνει και μπάινει νερό της λεκάνης μέσα
και κατα προτιμηση να μην ειναι εντονου χρωματος γιατι πχ ενα κοκκινο αν φαινεται μεσα στο ταπερ μπορει να τα στρεσσαρει...

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ: μην ξεκινησεις αν δεν εχεις βαλει να γινεται καλλιεργεια αρτεμιας με ΔΠΛΗ ΦΙΑΛΗ για εναλλαξ ταϊσμα οταν αδειαζει η μια να γινεται η αλλη...

θες μια αεραντλια σωληνακια σιλικονης 3 και δυο δοχεια γι ανα γινεται μεσα η καλλιεργεια...

εγω δοκιμασα το μιγμα της serra που εχει ετοιμο το αλατι μεσα και παει μπαλα... οτι χρειαστεις ρωτα!!!

υγ: κατα τη γνωμη μου το νερο που θα βαλεις για να εκκολαφθουν να μην ειναι πανω απο 200ml...
την μεθεπομενη μερα θα τα μεταφερεις στο πιο μεγαλο και καθαρο ταπερ με ΕΤΟΙΜΟ ΑΠΟΧΛΩΡΙΩΜΕΝΟ νερο στους 24C μεσα στη λεκανη...
εγω αφησα η εκολαψη να γινει στους 16 με 18 βαθμους για να μην εξατμιστει καθολου ποσοτητα απο διαλυμενο οξυγονο, διαβασα οτι ειναι χρησιμο για να μπορεσουν να γεμισουν τις νηκτικες τους κυστες, στη λεκανη με το "ζεστο νερο, εβαλα το πρωτο δοχειο 6 ΩΡΕΣ περιπου μετα την εκκολαψη του πρωτου...

ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ: ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΜΙΑ ΣΥΡΙΓΓΑ 60ml ή μεγαλύτερη για να σιφωνάρεις την αφάγωτη τροφή και για να μεταφέρεις τα μικρά από το πρώτο δοχείο στο δεύτερο, θα βρεις σε φαρμακεία και κοστίζει 20 με 30 λεπτα...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01466 seconds with 11 queries